Рада підготує законопроект про відповідальність журналістів за підрив обороноздатності України
У Верховній Раді почнуть підготовку законопроекту про кримінальну відповідальність для журналістів за неправдиву інформацію, яка підриває національну безпеку і оборону. Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони заявив його голова, народний депутат фракції «Народний фронт» Сергій Пашинський, передає LB.ua.
«Ми провели консультації вже з багатьма фракціями в парламенті. Я прошу наших депутатів на чолі з паном Вінником (нардеп Іван Вінник, БПП, - ред.) разом із комітетом з питань свободи слова напрацювати доповнення до чинного законодавства за відповідальність, зокрема кримінальну, за підрив обороноздатності шляхом поширення завідомо неправдивих даних», - заявив він на засіданні комітету куди були запрошені керівники Міноборони, НАБУ та СБУ.
Сергій доручив секретарю комітету Івану Виннику розпочати таку роботу з підготовки змін до закону, а також виступив за продовження термінів давності правопорушень, пов'язаних із розкраданням в армії.
Після засідання комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник повідомив журналістам, що законопроект щодо відповідальності за поширення свідомо недостовірної інформації, в тому числі з метою підриву обороноздатності держави може з’явитись в парламенті через один – два тижні. Він додав, що ця законодавча ініціатива не є введенням цензури чи тиском на журналістів.
Нагадаємо, що заява Пашинського пов'язана з нещодавньою публікацією журналу «Новое время». У квітневому номері журналу вийшла стаття, де була описана схема закупівлі Житомирським бронетанковим заводом (ЖБЗ) у Польщі в компанії Wtórplast списаних з озброєння розібраних радянських БМП-1 1980-х років випуску.
За даними видання, польська компанія купувала їх у чеської Excalibur Army по €20-25 тис. за одиницю, після чого розбирала БМП, відокремлюючи вежі від шасі. Потім ЖБЗ, який входить у держконцерн «Укроборонпром», ввозив частини БМП в Україну окремо. Кожна вежа оцінювалася в $66 тис., а кожне шасі - в $99 тис. Раніше розібрані частини на заводі знову з'єднували, а вартість цих робіт становила ще $40 тис. за одиницю. Таким чином, БМП вартістю €20 тис. обходилася українському оборонному бюджету в $205 тис., йдеться в матеріалі «Нового времени». Відзначають, що в 2017 році Міністерство оборони України купило 200 таких бойових машин, заплативши за них $41 млн.
Між тим, концерн «Укроборонпром» збирається судитися із журналістами «Нового Времи» через публікацію про зловживання в оборонній сфері. Відповідну заяву розміщено на сайті концерну. «Вважаємо публікацію «Новое Время» диверсією проти обороноздатності держави. Вона завдає репутаційних збитків Концерну і нашим міжнародним партнерам. Тому прийнято рішення у судовому порядку захистити інтереси Концерну», - сказано в заяві.