Ресторан у Києві відмовився обслуговувати заступницю міністра соцполітики українською мовою
Ресторан «Угорський дім» на вул. Велика Васильківська 111/113 відмовився обслуговувати українською мовою заступницю міністра соціальної політики Наталію Федорович. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, офіціант та адміністратор категорично не погодились обслуговувати клієнтів державною мовою. Інцидент стався у суботу, 10 лютого. «Навіть зауваження та великі прохання були безрезультатні. Ще раз - це була категорична позиція співробітників закладу. Висновки робіть самі», - написала чиновниця.
Федорович в іншому пості закликала людей утримуватися від насильства. «Я закликаю вас утриматися від грубості, а тим більше - від радикальних емоційних закликів як при поширенні, так й при обговоренні мого допису. Замість того, аби витрачати час та сили на надмірну рефлексію навколо проблеми, краще зосередитися на її вирішенні. Адже ми українці», - написала вона.
Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ повідомили про узгодження ключових питань з представниками Угорщини, в тому числі і шляхів врегулювання мовного питання.
Як повідомлялося, 25 вересня 2016 року Петро Порошенко підписав Закон «Про освіту», деякі положення якого, зокрема ст. 7 щодо мови освіти в Україні, викликали стурбованість низки країн. Порошенко доручив Міністерству закордонних справ і Міністерству освіти і науки провести щодо цього закону консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.
28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав 7-му статтю Закону «Про освіту» на розгляд Венеціанської комісії. 8 грудня Венеціанська комісія оприлюднила висновок щодо «мовної статті» закону. Зокрема, Комісія рекомендувала внести зміни до закону, щоб забезпечити більше часу для поступової реформи; звільнити приватні школи від нових мовних вимог; ввести у процесі реалізації закону новий діалог з усіма зацікавленими сторонами і, нарешті, забезпечити, щоб виконання закону не загрожувало збереженню культурної спадщини меншин і безперервності вивчення мови нацменшин в традиційних школах.