Угорщина вимагає від Києва юридичних гарантій щодо закону про освіту

СвітРоман Ганкевич, 25 січня 20182332
Угорщина вимагає від Києва юридичних гарантій щодо закону про освіту
фото Wikimedia
Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто

Голова Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що закон про освіту в Україні можна вводити в дію лише після узгодження з угорською національною меншиною на заході країни. Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті угорського уряду.

«Україна не повинна вводити в дію освітній закон, який вона попередньо не погодила з представниками угорської нацменшини. Нам мало обіцянок, нам потрібні юридичні гарантії», - цитують Сійярто.

Прес-служба МЗС повідомила, що міністр відзначив - прийняття закону про освіту без внесення змін до розділу про мову навчання є порушенням міжнародних норм. «За відсутності юридичних гарантій Угорщина залишає за собою право блокувати всі міжнародні ініціативи України в рамках ЄС і НАТО», - заявив міністр і додав, що США також зацікавлені у вирішенні цього «геополітичного» питання.

За даними угорського МЗС, у середу відбулася тристороння угорсько-українсько-американська зустріч в Парижі, де обговорювали питання застосування закону «Про освіту» в Україні.

Раніше Сійярто заявив, що Будапешт не сприятиме проведенню засідання НАТО-Україна на рівні міністрів оборони.

Як повідомлялося 15 січня, Петер Сійятро заявив, що в Україні уряд готує зміни до законодавства, котрі введуть нові обмеження на права угорської меншини.

11 грудня 2017 року Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України «Про освіту». Документ містить низку рекомендації для України, але водночас – вважає, що права угорськомовної меншини та інших меншин країн-членів ЄС можуть бути дотримані без внесення змін до сьомої статті закону, тобто тієї, якою встановлюється мова навчання.

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту», який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук