Ризик сирітства на Сході України втричі більший, ніж на Заході
В Україні 8 млн 80 тис. дітей. З них — 98 тисяч дітей-сиріт і тих, хто позбавлений батьківської опіки. Лише третина цих дітей підлягає усиновленню. При цьому ризик стати сиротою на сході країни в три-чотири рази більший, ніж на заході.
Про це повідомила співголова правління Всеукраїнської громадської організації «Служба захисту дітей» Людмила Волинець, представляючи карту сирітства України, інформує ZN,UA.
Карта розфарбована за принципом показників ступеня небезпеки, де червоний означає найгіршу ситуацію, жовтий — середні показники, а зелений — кращі по країні. «Якщо в західних регіонах сиріт 0,5% від загальної кількості дітей, то у східних — 1,8—2%. Рекордсменом у цій сумній статистиці є Миколаївська область — 2,2% (4,5 тис. дітей). Високі рівні смертності працездатного населення та злочинності в цьому регіоні, а також інші соціальні чинники дорослого суспільства призводять до сирітства дітей», — зазначила Л. Волинець.
Несприятлива ситуація також у Дніпропетровській, Донецькій областях. Практично немає дітей-сиріт у Тернопільській, Чернівецькій, Львівській областях. Найбільше всиновлень у Києві та Севастополі, а також у Донецькій, Львівській і Херсонській областях.
І хоча в останні роки в Україні спостерігалася тенденція до зменшення випадків відмови батьків від дитини (з 2005-го по 2010 роки — на 41%. Згідно з даними Держкомстату, кількість відмовників зменшувалася обернено пропорційно зростанню кількості новонароджених у країні і прямо пропорційно зростанню сум державної допомоги), імовірність повного викорінення соціального сирітства, на жаль, невелика.