РНБО не знайшла підстав для санкцій проти телеканалів NewsOne і «112 Україна»
Санкції можуть накласти лише у разі причетності телеканалів до терористичної діяльності
Рада національної безпеки і оборони не виявила підстав для запровадження санкцій проти телеканалів NewsOne і «112 Україна», які належать народному депутату від «Опозиційної платформи – За життя» та бізнес-партнеру Віктора Медведчука Тарасові Козаку. Про це йдеться у відповіді РНБО на запит «Українських Новин».
РНБО зазначила, що постанову Верховної Ради від 4 жовтня 2018 року з ініціативою ввести санкції проти телеканалів вони розглянули 19 березня поточного року.
«Українське законодавство дозволяє запроваджувати санкції проти юросіб-резидентів винятково у разі їх причетності до терористичної діяльності. РНБО доручила Службі безпеки України провести відповідну перевірку зазначених у постанові компаній. Службою безпеки фактів, що підтверджують участь зазначених юридичних осіб у терористичній діяльності, не надано», – йдеться у відповіді РНБО.
Таким чином, підстав для введення санкцій немає.
Нагадаємо, 8 липня 2019-го СБУ закликала РНБО накласти санкції на телеканали NewsOne і «112 Україна» відповідно до постанови Верховної Ради від 4 жовтня 2018 року. Парламент просив застосувати щодо мовників обмеження, а саме блокування активів, анулювання ліцензій, заборона використання радіочастотного ресурсу України, а також запобігання виведенню капіталів за кордон.
Окрім того, Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти бенефіціарів власників телеканалу NewsOne за підозрою у фінансуванні тероризму.
Як відомо, власником каналу NewsOne є нардеп Тарас Козак, його вважають соратником кума російського президента Віктора Медведчука. До його холдингу, крім NewsOne, також входять телеканали «112 Україна» і ZIK.
До слова, нещодавно Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заявила, що звернеться до суду з позовом про анулювання ліцензії для телеканалу NewsOne (ТОВ «Новини 24 години») за мову ворожнечі в ефірі. При ухваленні цього рішення Нацрада послуговувалася даними моніторингів телеканалу за останній час, які підтвердили неодноразове поширення в його ефірі закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті у висловлюваннях.
Також у липні 2019 року Генеральна прокуратура порушила кримінальне провадження проти бенефіціарних власників телеканалу NewsOne за підозрою у фінансуванні тероризму, проте наразі немає інформації щодо перебігу розслідування цієї справи.