Росія може переглянути ціни на газ для Європи

СвітVolodymyr Balyta, 23 травня 201416111
Росія може переглянути ціни на газ для Європи
фото Газпром
Будівля "Газпрому"

Укладений Росією великий газовий контракт із Китаєм може вплинути на ціни на газ в Європі, яка залежить від постачань російських енергоресурсів. Про це заявив голова «Газпрому» Олексій Міллер у п'ятницю, 23 травня, на економічному форумі в Санкт-Петербурзі.

«Ми – Росія, «Газпром» – відкрили для себе азіатський ринок газу... Ціна контракту – $400 мільярдів. Можна припустити, що укладення цього контракту вплине на ціни на газ на європейському ринку... Відучора почалася конкуренція за російські газові ресурси», – зазначив він.

Міллер не сказав, у який бік рушать ціни на російське паливо для Європи, країни якої останніми роками добилися від російського концерну значних знижок, а останніми місяцями опинилися перед загрозою зриву російських постачань через політичний конфлікт між РФ і Україною, інформує «Укрінформ».

Нагадаємо, що після 10 років переговорів Росія 21 травня підписала з Китаєм 30-річний контракт на постачання газу, обіцяючи субсидувати «взаємовигідні умови». «Газпром» планує продавати до Китаю 38 мільярдів кубометрів газу на рік – майже чверть від нинішніх російських постачань до ЄС і Туреччини, але не називає ціну.

У п'ятницю, 23 травня, голова Міненерго Олександр Новак сказав, що ціна близька до $350 за тис. кубів, тоді як середня ціна для Європи становила в 2013 році $370-380. За оцінками аналітиків, сам контракт, укладений на тлі охолодження з головним споживачем російського газу – Європою, навряд чи можна назвати надприбутковим для Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук