Росія незаконно виготовляє і продає мапи акваторії України
Україна вимагає від країни агресора припинити порушення норм міжнародного права
Росія незаконно продає електронні морські мапи акваторії України, попри те, що Держгідрографія випускає та продає повну колекцію мап у зоні своєї юрисдикції. Окрім того, країна-агресор реалізує ці документи через компанії Великої Британії та Норвегії.
Як інформує прес-служба Держгідрографії України, такий оверлеппінг, а саме дублювання електронних навігаційних карт виробництва однієї країни іншою країною, може призвести до технічних помилок у навігаційному обладнанні суден та до загибелі моряків.
Також у такий спосіб РФ забирає частину українського ринку збуту карт, завдаючи шкоди національним інтересам країни.
«Росія протягом останніх років, нехтуючи усіма міжнародними нормами та вимогами, виготовляє та розповсюджує електронні навігаційні карти на зону юрисдикції України в Чорному і Азовському морях, створюючи величезну небезпеку судноплавства в регіоні. З незрозумілих причин колишнє керівництво установи замовчувало цю ситуацію, але їхня бездіяльність може коштувати Україні та світу людських життів. Ми ... маємо на меті змусити РФ припинити свої незаконні дії. Цьому також сприятимуть іноземні колеги та професіоналізм наших юристів. Адже ця проблема стосується не тільки Держгідрографії, а й порушує національні інтереси України», – заявив начальник Держгідрографії Олександр Щипцов.
Зазначається, що українська делегація 13 червня на засіданні Гідрографічної комісії у Середземному та Чорному морях, яке відбулось у Кадісі (Іспанія), висловила протест проти уже згаданих дій Російської Федерації та вимагала припинити порушення норм міжнародного права.
Також Держгідрографія уже звернулась до посольств Великої Британії та Норвегії, Міжнародної гідрографічної організації та відповідних органів з вимогою якнайшвидше посприяти вилученню російських карт української акваторії з міжнародного обігу.
Нагадаємо, що від літа 2018 року значно зросла активність Росії в Азовському морі. Російські військові не дозволяють торговим судам, які направляються в українські порти і які виходять з них, безперешкодно проходити через Керченську протоку.
Наприкінці листопада російські війська поблизу Керченської протоки захопили в полон 24 вояків — військовослужбовців ВМС ЗСУ та працівників СБУ.