Росія односторонньо заборонила рух суден у Керченській протоці

Керченська протока з космосу

Росія заборонила рух всіх кораблів у Керченській протоці, за винятком суден свого військово-морського флоту та кораблів ФСБ РФ. Відповідне розпорядження було опубліковано на сайті російської адміністрації морських портів Чорного моря, повідомляє «Еспресо».

«З метою гарантування безпеки мореплавства при проведенні морських операцій при будівництві транспортного переходу через Керченську протоку... заборонити з 06.00 до 18.00 мск 9 серпня 2017 року плавання всіх кораблів і суден, через Керченську протоку», – йдеться в документі.

Зазначається, що заборона не стосується кораблів Чорноморського флоту РФ, суден органів безпеки Росії, та кораблів, які ведуть будівництво транспортного переходу через Керченську протоку з Росії до окупованого Криму.

Водночас, як зазначає українське онлайн-видання Mind, РФ діє незаконно, в односторонньому порядку закриваючи протоку, і утискає інтереси України.

«Керченська протока, згідно з чинними нормами, – це протока двох держав, причому право переважного контролю є в України. Тому вона не може бути закритою в односторонньому порядку без згоди України. По-друге, закриття протоки безпосередньо пов’язано з будівництвом Керченського моста для створення зв’язку з окупованим Кримом. Трактування Криму як окупованої території визнане всім міжнародним співтовариством, відповідно, це теж є порушенням норм міжнародного права. Нарешті, є Конвенція ООН з морського права 1982 року, згідно з якою регулюється проходження суден через протоку, і на підставі цього документа є незаконним зміна параметрів осадки суден», – зазначив у коментарі виданню президент Колегії юристів з морського права України Денис Рабомізо.

Поза тим, наразі невідомо, яких заходів вживатиме РФ стосовно суден, які намагатимуться перетнути протоку.

Як повідомлялося, після окупації Криму з території РФ на півострів можна потрапити лише через Керченську переправу, яка часто припиняє свою роботу через погодні умови та має недостатню пропускну спроможність. Президент РФ Володимир Путін раніше заявив, що хоче звести Керченський міст до 2018 року, залучивши фінанси інвесторів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук