Росія утримує за гратами Савченко з політичних міркувань, – ПАРЄ

СвітЮлія Поліковська, 2 жовтня 20154690
Росія утримує за гратами  Савченко з політичних міркувань, – ПАРЄ

Росія утримує українку, депутата Верховної Ради і члена делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи Надію Савченко в ув’язненні в політичних цілях. Про це йдеться у резолюції ПАРЄ щодо зловживань досудовими ув’язненнями у країнах, які підписали Європейську конвенцію прав людини.

Згідно з резолюцією, в різних країнах висновок використовується для тиску на затриманих, щоб змусити їх зізнатися або свідчити проти третіх осіб, дискредитації або нейтралізації політичних опонентів, тиску на затриманих, щоб змусити їх продати свій бізнес або дати хабар, залякування представників громадянського суспільства або щоб змусити замовкнути критиків.

Історія Савченко наведена як приклад причини для зловживання досудовим арештом, яка переслідує політичні цілі, включаючи міжнародну політику.

Серед країн, які зловживають досудовим арештом, у резолюції найчастіше згадується Росія, а також Азербайджан, Грузія і Туреччина.

Нагадаємо, зараз триває суд над Надією Савченко в Донецьку Ростовської області Росії.

Зазначимо, США почали міжнародну кампанію з привернення уваги до випадків незаконного ув’язнення жінок у всьому світі. Держдепартамент США визначив 20 випадків ув’язнення жінок, яких Вашингтон визнає «політичними в’язнями» чи «в’язнями сумління», серед них – і Надія Савченко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук