Ростислав Ступницький розповів про легендарні «львівські швидкі» на Майдані

Суспільство30 січня 20177710
Ростислав Ступницький вважає, що львівські медики достойно виконали свою місію на Майдані

Поранених на Майдані вивозили саме до Львова, тому що в Києві наших хлопцiв ганебно викрадали з лікарняних ліжок, після чого вони потрапляли до міліції. Про це розповів доктор медичних наук, професор Ростислав Ступницький ( керівник департаменту охорони здоров’я ЛОДА у 2013-2014 рр.), який був автором схеми із «львівськими швидкими», в інтерв’ю виданню «Справжня Варта».

За його словами, люди боялися перебувати на території київських лікарень, тому усіх поранених везли у Львів. До речi, все відповідало чинному законодавству: людина зверталася до лiкаря i отримувала швидку медичну допомогу.

З приводу, чому везли саме до Львова, а не у Рівне чи Тернопіль, професор зауважив: «Наше мiсто завжди стояло в авангарді всіх реформаторських рухів, було та залишається колискою патріотизму. Львів'яни завжди високо несли знамено національної гідності і тримали марку українства… І власне, коли постав Майдан, львів'яни одними з перших були там і підтримували Революцю Гідності всіма силами. Одним словом, потрібно було вивозити своїх».

Дивно, але з боку МОЗ часів Януковича якихось спроб зламати цей механізм зі «швидкими» не було – вони працювали від самого початку й до перемоги Майдану.

«Навіть в період, коли Янукович ще не пiшов, і міністри ще були старі, чесно кажучи, ніхто нам не чинив перешкод, – розповів Ростислав Ступницький. – Керівництво я взяв повністю на себе, тому що на цьому не можна було грати в політичний піар. Розумієте, деякі депутати наші просили: відправ термiново десять «швидких» на Майдан! Хоча ми знали за оперативними даними, що там у такій кiлькостi “швидких” гострої потреби не було. Тому робили так званий «конвеєр», коли одна швидка їде з Києва – друга вже в дорозі. Перша повертається – друга виїжджає… Це завдання, тобто цю місію, ми виконали достойно».

Координацію роботи тоді взяла на себе Львівська обласна рада. Ступницький згадує, як зібрали всіх керівників департаментів і сказали: якщо хтось не хоче працювати, то нехай відходить в сторону.

«Я завжди казав, що медицина – не з політикою і не з політиками. Медицина повинна бути на боці пацієнтів, на боці людей. І свої функції за часів Майдану вона виконала на високому рівні», – вважає професор.

«Якщо патріотично настроєні люди – волонтери та лікарі – самоорганізувались, вони здатні вирішити будь-яке питання, – впевнений Ростислав Ступницький. – Швидкі везли постраждалих в різні лікарні, в залежності від травм. Якщо, наприклад, це опіки, то – у восьму лікарню, якщо травматологія, то везли в госпіталь у Винники. Дорогою вже визначалось, що потрібно, і які наступні дії. Січень та лютий були найнапруженішими».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук