Руслан Рябошапка пояснив, чому подав у відставку з посади члена НАЗК
Член Національного Агентства з запобігання корупції (НАЗК) Руслан Рябошапка заявив, що сьогодні агентство фактично не працює і на його переконання, така ситуація є неприйнятною, тому що дискредитує саме НАЗК та всю ідею антикорупційної політики та антикорупційної боротьби в Україні. Про це він заявив в ефірі одного з телеканалів.
«Сьогодні, ситуація виглядає так, що орган фактично заблокований, він не працює, а рішення не приймаються. Тому така ситуація є неприйнятною. І не лише через те, що вона дискредитує саме НАЗК, вона дискредитує і всю ідею антикорупційної політики та антикорупційної боротьби в Україні», - заявив Рябошапка.
За його словами, протягом року Рябошапка говорив про проблеми агентства. Однак відповідної реакції не було. Він зазначив, що НАЗК – потужний і потенційно ефективний елемент антикорупційної інфраструктури в Україні. Однак, на його думку, сьогодні НАЗК не використовується за призначенням. «Із того, що повинно було б бути, а насправді НАЗК – один із потужних інструментів в Україні, можливо, навіть більш потужний ніж НАБУ і умовно кажучи, якби ми мали п’ятим членом НАЗК того ж Віктора Чумака, або Віталія Каська, то я впевнений, що у парі із Національним антикорупційним бюро можна було б досягнути значно більших результатів. Більше того, можна було б досягнути незворотних змін у плані боротьби з корупцією», – зазначив він.
Також Руслан Рябошапка покладає провину за проблеми із реєстром особисто на голову агентства Наталію Корчак. На його думку головним «провалом» Корчак було те, що НАЗК не змінило адміністратора реєстру. Адже саме через це система е-декларування частково не працювала. «Як менеджер, як керівник органу, у неї було багато «провалів». І на мою думку, основним із них було те, що ми не змінили адміністратора нашого реєстру. Адже цю проблему ми бачили ще у серпні, потім у вересні, а на Новий рік, адміністратор просто взяв і відключив реєстр, однак нас не повідомив. Тому було зрозуміло, що далі ситуація не може так продовжуватися, враховуючи те, що до 1 квітня мали бути подані близько мільйона декларацій політиків та чиновників», – зазначив він.
Рябошапка щаявив, що коли виникли проблеми із реєстром е-декларування, аби вирішити проблему, потрібно було приймати компромісне рішення, але, Наталією Корчак жодні рішення не були прийняті. «Власне, провину за проблеми із реєстром я покладаю особисто на Наталію Миколаївну. Адже ми могли змінити адміністратора, більше того, у нас було декілька варіантів. Однак пізніше, коли проблему потрохи владнали, то голова НАЗК звинувачувала у всьому УСС, мовляв, що це вони винні у зриві електронного декларування», – додав Рябошапка.
Нагадаємо, член Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Рябошапка подав у Кабінет Міністрів заяву про відставку. «Це лише перший етап, адже рішення щодо моєї відставки має прийняти Кабінет Міністрів. І я сподіваюся, що на найближчому засіданні уряду це рішення буде прийнято», – заявив він.
Як відомо, в НАЗК виник конфлікт між главою агентства Наталією Корчак і членами НАЗК Русланом Рябошапкою і Русланом Радецьким. В кінці березня 2017 року Рябошапка заявляв, що Корчак вичерпала свій потенціал на посаді глави відомств.
До слова, у 2016 році генпрокуратура закрила справу про можливість незаконного збагачення члена Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Руслана Рябошапки. Підозру тоді викликала інформація про перерахування Рябошапці коштів від «Програми розвитку ООН в Україні».