Садовий: Розвиток міста – це економіка знань, якісні кадри і мудрі діти
З 13 до 19 жовтня в рамках проекту «Інновації та основи розвитку двох старовинних міст – Львова та Лінкопінга» у Львові проходив обмін учнями та педагогами між школою «Берзеліус» (м. Лінкопінг, Швеція) та львівською гімназією «Престиж».Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Міський голова Андрій Садовий також ознайомився з інноваційною роботою у гімназії «Престиж», взяв участь в он-лайн-конференції з керівниками проекту у Швеції.
«Дуже важливо, щоб ці діти, які беруть участь у цьому проекті, мали добрі результати співпраці. Учні ініціювали, написали проект та виграли його втілення. Цю ініціативу підтримала міська рада і бізнес: кластер ІТ-технологій - Soft Serve та UАRNet. Це дуже важливо, бо якщо місто стратегічно орієнтується на розвиток ІТ-кластеру і сервісу, то треба, щоб ці ідеї підтримувалися з самого низу. Тому Soft Serve надав найсучасніші комп’ютери і програмне забезпечення для ІТ-дизайну та програмування, UARNet підвів найсучасніший Інтернет. Стратегічний розвиток міста - це економіка знань. А економіка знань - це якісні кадри і мудрі діти. Мудра дитина, мудрий учень, якісна школа – це є запорука якісного розвитку міста в майбутньому», - наголошує міський голова Львова Андрій Садовий.
«29 учнів та 3 викладачі зі Швеції приїхали в Україну. Шведська школа – з поглибленим вивченням комп’ютерних технологій. Теми діти обирали самі, вивчали літературу, обмінювалися досвідом.
Протягом вересня наші учні, а також діти зі Швеції працювали над своїми темами вдома. Зараз, коли наші гості вже у Львові, відбувається завершення першого етапу проекту: обговорення підготовлених тем, а також напрацювання спільної презентації. Діти завершать спільно свої проекти і потім представлять їх на розгляд батьків, вчителів, шкільної та міської громади.
Робота над проектом передбачає застосування інноваційних технологій, зокрема створення мультимедійних презентацій, веб-сторінки, проведення відео-конференцій з таких тем: «Голодомор в Україні 1932-33 рр.», «Львів у роки Другої світової війни», «Львів у часи Радянського союзу», «Економічний розвиток Львова», «Енергозберігаючі технології», «Гендерна політика», «Львів у роки незалежності», «Львів і релігія». У квітні 28 дітей поїдуть у Швейцарію на тиждень», - розповіла координатор проекту Галина Фурман.
У гімназії «Престиж» - 27 класів, 805 учнів. Це колишня школа №53, яка у 2009 р. святкувала 50-річчя. Має великий досвід міжнародних зв’язків – перший телеміст з Канадою відбувся у 1989 р. Школа реалізовує 3 великі міжнародні проекти: «Навчаймося разом» за підтримки Британської ради та Міносвіти (10 шкіл в Україні), «Школа лідерства» з Швейцарією та «Демократія у школі» за підтримки ЄС.