СБУ продовжує шукати кримінал у соцопитуванні КМІС для «Дзеркала тижня»
В СБУ Львівщини спростували інформацію про закриття справи через соцопитування про від’єднання Галичини
Служба безпеки України продовжить процесуальні дії в рамках кримінального провадження, порушеного через опитування КМІС, в якому респондентів запитували про приєднання Галичини до Польщі. Про це повідомив у суботу, 27 квітня, на своїй сторінці у Facebook речник Львівського УСБУ Олег Александров.
«Не бажав нагнітати емоції в Страсну п`ятницю. Вчора усі змогли висловити свої думки з приводу соцдослідження неіснуючого «галицького сепаратизму». Отже, інформую. Процесуальні дії продовжуватимуться. Слідством УСБУ офіційно, в межах діючого кримінального провадження, допитано ряд осіб, залучених до цього дослідження. Заплановано інші процесуальні заходи, у т.ч. проведення семантико-лінгвістичної експертизи», – повідомив він, коментуючи таким чином оприлюднену напередодні гендиректором Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимиром Паніотто інформацію про те, що СБУ не виявила порушень в опитуванні КМІСу про від'єднання Галичини.
«Хто і що саме коментував з приводу перевірки, яка «нічого не виявила» - не відомо, але це точно не особи, уповноважені регіональним органом, який веде слідство», – зазначив Александров.
Речник УСБУ Львівщини пояснив, що спецслужба не могла не зреагувати на вказане дослідження, оскільки після «галицьких асамблей», «антипольських масових виступів», підривів на Личаківському цвинтарі та інших спланованих і профінансованих спецслужбами країни-агресора провокацій, «має певний досвід».
«Тим більш, що активність соціологів співпала в часі із рішенням кремля розпочати паспортизацію мешканців окупованих територій. Не піддаємо сумніву права соціологів на професію, але в даному випадку всі крапки має розставити слідство», – підсумував Александров.
Як інформував ZAXID.NET, 26 квітня гендиректор КМІС Володимир Паніотто поінформував, що СБУ після перевірки не виявила порушень за фактом поширення опитування щодо долі Галичини після президентських виборів. При цьому він повідомив, що «представник СБУ зателефонував сьогодні і повідомив, що перевірка не виявила порушень».
Раніше повідомлялось, що СБУ Львівщини перевіряє опитування КМІС, в якому респондентів запитували про приєднання Галичини до Польщі. У КМІС підтвердили факт опитування і заявили, що анкетування почали 23 квітня на замовлення газети «Дзеркало тижня». В інституті наголосили, що лише досліджують суспільну думку.
Також у КМІС зазначили, що наявність варіантів відповідей про приєднання до Польщі не означає агітацію до сепаратизму.
Звинувачення в сепаратизмі у КМІС назвали несправедливими і додали, що подібні опитування проводилися у 2014 році у східних областях. У виданні «Дзеркало тижня» згодом пояснили, що вже проводили подібне опитування у 2014 році і тоді ніхто «зради» не помітив.
Напередодні також повідомлялося, що попри перевірку СБУ, КМІС продовжує соціологічне опитування про від'єднання Галичини. Опитування закінчиться 29 квітня.