Шевченківська премія - це традиція, яка починає "костеніти", - Микола Жулинський
"Шевченківська премія повинна бути. Але сама система зараз залишилася радянською, коли громадські організації висувають на цю премію. На мою думку, не повинно бути ніяких висувань від громадських організацій, ніяких громадських обговорень, повинен бути комітет Шевченківської премії та експертні комісії, а то виходить, що члени комітету орієнтуються і в театрі, і в книгах, і в живописі і т.д.", - зазначив сьогодні, 9 травня, під час зустрічі у львівській книгарні-кав’ярні "Кабінет" член комітету з присудження Шевченківської премії академік Микола Жулинський.
"Повинна бути незалежна експертна комісія, яка обговорюватиме протягом року, що відбулося важливого, цікавого, потрібного у галузях культури в різних куточках України. Експертна комісія не повинна орієнтуватися ні на творчі спілки, ні на громадські організації, ні на мистецькі центри, які зараз висувають своїх кандидатів на здобуття цієї премії. Пізніше вони мають визначити по три кандидатури на здобуття премії, а тоді вже комітет Шевченківської премії визначає одну кандидатуру. Міркую, що цього року будуть зміни у системі висування на Шевченківську премію", - запевнив Микола Жулинський.
За його словами, Шевченківська премія - це традиція, і як кожна традиція, вона починає "костеніти". З’являються чимало незадоволених, навіть з комітету виходять, "бо присудили премію тим, хто не заслуговує, а ті, хто заслуговує премію, залишились ні з чим", тому потрібні зміни.