У Львові запровадили експериментальний проект під назвою «Навігатор по етикетках». Під час спеціальних уроків шестикласники вивчають вміст та корисність того, що споживають.
Чим корисне молоко, що з нього можна зготувати і як правильно обрати. У Сихівській гімназії шестикласники вже вивчили половину курсу «Навігатор по етикетках», тому знають, яку корисну інформацію можна прочитати на упаковці.
«Дуже важливо подивитися на її склад ну і більшість людей дивляться на її ціну чи можуть вони таке позволити, а також обов'язково подивитися на термін придатності, він, як правило, пишеться на кришечках», – розповідає шестикласник Володя.
Тим часом інший клас вивчає з чого роблять напої. І вже розуміються на соках та нектарах.
Продукти, муляжі, робочі зошити та підручники допомогли виробити підприємці. Програму розробляли вчителі, які безпосередньо працюють з дітьми. Загалом таких уроків у дітей сім.
«Вони мають знати, що є основним на етикетці, вони б мали знати складові продукту, що таке жири, що таке вуглеводи, що таке білки. Для їхнього віку, які продукти мають бути корисними, там де є більше жирів чи вуглеводів, вони мали б уникати, згідно з правилами харчування», – пояснює координатор проекту «Навігатор по етикетках» Валентина Олійник.
Діти зізнаються, чіпси, сухарики та солодку воду купують попри заборони дорослих. Однак, вже задумались над раціоном і навіть дають поради батькам.
На разі розпізнавати етикетки вчаться лише учні шостих класів у 20-ти школах Львова. Якщо експеримент матиме успіх, його планують поширити на решту навчальних закладів, а згодом розробити програму для старших класів.