Швеція стала найкращою країною для мігрантів
Швеція перевершила за рівнем інтеграції інші країни Євросоюзу, Сполучені Штати, а також Канаду. Такі дані показало дослідження, опубліковане британським консульством у Швеції та агентством з міграційної політики.
Рейтинг Швеції в цьому дослідженні найвищий (83 бали), Португалія на другому місці (79), замикає трійку лідерів Канада (72). На четвертій позиції опинилася Фінляндія (69), Норвегія опустилася на сьоме місце (66), а Данія сильно відстала від своїх скандинавських сусідів і займає лише 14-те місце (53), - повідомляє Дело.
Згідно з рейтингом, складеним на основі 148 різних чинників, шведська інтеграційна політика пропонує найвигідніші і сприятливі умови мігрантам для участі в житті суспільства, зокрема при працевлаштуванні.
Підкреслено й інші важливі переваги Швеції: наявність законів, які допомагають возз'єднанню сімей та боротьбі з дискримінацією, а також чимало корисних законів, що стосуються житла, освіти, участі в політичному житті та громадянства іммігрантів.
Координатор стартап-проектів і член Червоного Хреста Хенрік Нільссон пояснює високий інтеграційний рейтинг Швеції розумним балансом в роботі політиків і активним волонтерським рухом. Як розповів він, лідерство Швеції в області інтеграції показує, що «добрі сили можуть об'єднатися, щоб домогтися відмінних результатів».
У Швеції є парламент, який приймає спеціальні закони, що дають право на навчання новоприбулим шведської мові, є і волонтери, які надають підтримку іммігрантам, коли їм так потрібно влитися в суспільство. «У той же час ще є над чим працювати», - говорить він.
У дослідженні, проведеному британським консульством, агентством з міграційної політики та національними партнерами, брала участь 31 країна Європи і Північної Америки. Експерти дивуються, що Швеція перевершила навіть такі країни, як Швейцарія, США і Норвегія.
Проте варто зазначити, що дослідження враховує тільки жителів не Євросоюзу, які приїхали до Швеції на законній основі, а біженців, шукачів притулку, людей без документів, мігрантів всередині Євросоюзу, тобто всіх тих, хто повернеться до себе на батьківщину, не враховувалися в цьому дослідженні.