Прихильники Супрун надіслали в ГПУ понад 3 тис. запитів щодо зняття недоторканості з Мосійчука
Учасники флешмобу «Подай запит в Генпрокуратуру про зняття недоторканності з Мосійчука» лише за декілька днів акції надіслали до ГПУ понад з тис. запитів на позбавлення депутатської недорканості з нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука. Проце повідомила речниця генерального прокурора Лариса Сарган.
«Ми побачили ваш флешмоб «Подай запит в Генпрокуратуру про зняття недоторканності з Мосійчука». Скажемо прямо: для вас це звичайний флешмоб, для нас — необхідність обробити понад 3000 запитів та відповісти на них протягом 5 днів. Думаємо, не варто пояснювати, що це майже неможливо фізично», – написала вона у на своїй сторінці у Facebook і зазначила, що від кількості листів на електронній пошті ГПУ «депутатська недоторканність з нардепа так просто не спаде».
Сарган пояснила, що ще у 2015 року рішення про включення до порядку денного ВРУ питання про надання згоди на притягнення Мосійчука до кримінальної відповідальності, затримання та арешт визнано незаконним рішенням Вищого адмінсуду. Верховний суд залишив це рішення без змін. Як наслідок, виконуючи вимоги КПК України та на підставі прийнятих судами рішень, 20.10.2016 процесуальним керівником підозру Мосійчуку було скасовано.
«Пізніше Генеральною прокуратурою України тричі (27.07.2017, 05.12.2017 та 03.04.2018) підслідність у кримінальному провадженні визначалась за НАБУ, проте, постановою керівника САП, провадження було передано до Нацполіції. Наразі розглядається можливість визначення підслідності у кримінальному провадженні за слідчими Державного бюро розслідувань відповідно до ч.4 ст.216 КПК України», – написала вона.
Як писав ZAXID.NET, суддя Окружного адміністративного суду Києва Сергій Каракашьян тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України.
Супрун відсторонили від посади в межах забезпечення адміністративного позову, який подав народний депутат України від «Радикальної партії Ляшка» Ігор Мосійчук. Він вимагає суд визнати відсутність у Супрун компетенції (повноважень) до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України.
Ухвала судді Сергія Каракашьяна щодо відсторонення Супрун наразі не є остаточною, її можна оскаржити в апеляційній інстанції впродовж 15 днів. Водночас розгляд позову Мосійчука по суті запланований на 15 лютого.
Як повідомила прес-служба суду, Супрун відсторонили, зокрема, через те, що вона має подвійне громадянство.
Уляна Супрун заявила, що через рішення окружного адміністративного суду Києва багато напрямів роботи МОЗ, які стосуються лікування і здоров’я українців, опинилися під загрозою.
На захист Супрун висловилися Кабмін, президент Петро Порошенко, а також група народних депутатів, які підписали звернення до Кабміну про призначення Супрун на посаду міністра. Крім цього відсторонення Супрун викликало значний суспільний резонанс. У соцмережах користувачі запустили флешмоб «Подай запит в Генпрокуратуру про зняття недоторканності з Мосійчука».