США і далі тиснутимуть на владу України у питанні Тимошенко, - Пайєтт
Сполучені Штати зацікавлені в розвитку демократії в Україні, а тому продовжать підтримку громадянського суспільства і спроби звільнити Тимошенко. Про це заявив посол США Джеффрі Пайєтт в інтерв'ю «Українській правді».
За його словами, активна підтримка Сполученими Штатами підписання Угоди про асоціацію з ЄС спричинена саме бажанням утвердити в Україні демократію.
"Я чимало попрацював в недемократичних країнах. Україна на них не схожа. Україна виглядає як демократія в розвитку, і США зроблять усе, що в їх силах, щоб допомогти їй. Включно…з продовженням нашої підтримки інституціям громадянського суспільства", - заявив посол.
На уточнююче запитання, чи включається сюди тиск на українську владу з метою звільнення Тимошенко, Пайєтт відповів ствердно: "Так, абсолютно".
Посол розповів, що у ході спілкування з високо посадовцями із ЄС на форумі в Ялті побачив незмінність позиції ЄС до питання вибіркового правосуддя.
"Я думаю, що ЄС дуже чітко висловився стосовно умов для підписання Угоди про асоціацію. І це включає припинення вибіркового переслідування. І кожен з європейських лідерів, яких я чув наприкінці минулого тижня в Ялті, підтвердив такий підхід", – каже Пайєтт.
Це, за його словами, підтвердили "і Сікорський, і Фюле, і Кокс, і Кваснєвський, і Більдт, і президент Литви".
"Що стосується політики США в цьому питанні, то її основа – це, перш за все, підтримка місії Кокса і Кваснєвського", - заявив посол.
Нагадаємо, Україна планує підписати угоду про асоціацію з ЄС і зону вільної торгівлі в листопаді 2013 року. 18 серпня Кабінет Міністрів України схвалив проект угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Додамо, що 20 вересня на відкритті саміту «Ялтинська європейська стратегія» у Ялті президент Віктор Янукович сказав, що для вирішення питання стосовно звільнення Тимошенко ще є час. Наступного дня, 21 вересня, голова Комітету у закордонних справах Європейського Парламенту Ельмар Брок у Ялті заявив, що Європейський Союз очікуватиме на вирішення справи Тимошенко до 15 жовтня.
Комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле під час спілкування з представниками ЗМІ наголосив, що "питання Тимошенко" залишається важливим для Європи, але не є вирішальним для підписання Угоди про асоціацію з Україною.