«Свободівці» не узгодили своїх позицій щодо транспортної системи Львова
Заступник начальника управління транспорту і зв’язку Львівської міської ради Андрій Білоус стверджує, що рішення виконавчого комітету про затвердження нової транспортної мережі Львова та порядку проведення конкурсу серед перевізників мали повне розуміння профільної депутатської комісії, яку очолює «свободівець» Іван Гринда, та пройшли процедуру громадських обговорень.
«Усі охочі долучилися до формування цих документів, пропозиції ми враховували. Прикро, що цього сьогодні не розуміють деякі люди», - зазначив він, коментуючи ZAXID.NET бажання депутатів Львівської міської ради скасувати нову транспортну систему.
«Ініціатором скасування нової транспортної схеми та порядку проведення конкурсу серед перевізників є голова депутатської комісії економічної політики Андрій Хомицький (теж представник ВО «Свободи», - ред.). Чим завадили документи цій комісії, мені сказати важко», - зазначив він.
Заступник начальника управління транспорту зазначив: «Не знаю, чим може недогодити сама транспортна мережа. Вона побудована для зручності пасажирів. І основний лейтмотив цієї мережі - максимальне звільнення ліній електротранспорту. Зараз маємо таку критичну ситуацію з «Львівелектротрансом», що він є збитковим і вимагає щомісячних великих асигнувань з міського бюджету, про це постійно голосується. Ці кошти скеровуються на підтримку підприємства на плаву, а згідно з новою транспортною мережею йому пропонується самому заробляти доволі пристойні кошти за перевезення. Також у мережі закладено уникнення дублювання інших маршрутів між собою».
Щодо положення про конкурс серед перевізників, то Андрій Білоус сказав: «Вперше в Україні прописані чіткі прозорі умови відбору громадських організацій у конкурсний комітет. До речі, це ми будемо здійснювати завтра. Буде жеребкування серед громадських організацій, відкрите, з пресою. Передбачений положенням і громадський контроль над умовами здійснення перевезень, коли перевізники виграють конкурси».
Загалом, за словами Андрія Білоуса, згадувані документи є стартовою частиною реформування транспортної інфраструктури Львова. «Це - життєво необхідні документи, які були прийняті. Зараз повинен бути проведений конкурс. Наступним етапом має стати запровадження у місті системи електронного квитка. Далі - оновлення рухомого складу на маршрутах», - повідомив він.