Церкви Львівщини потраплять до спадщини ЮНЕСКО

Церкви і ЮНЕСКО

Головні новини за 11 липняНовини Львова, 11 липня 2012, 22:41 0

До спадщини ЮНЕСКО потрапить 8 дерев’яних церков Карпатського регіону з нашого боку та вісім, що по той бік від українсько-польського кордону.

Вже 3 роки, як українці та поляки спільно працюють над цим списком. Цими днями колеги зібралися і побували в усіх сакральних об’єктах.

Дослідник дерев’яних церков Василь Слободян ще у 2002-му році формував список, який розглядало ЮНЕСКО. Серед них 4 храми Львівщини: в Жовкві, Потеличі, Маткові та Дрогобичі. У 2010-му ми побували з ним в останньому місті - в церкві Юра, що найунікальніша в країні, бо зведена у 17-му столітті.

А вже тепер пан Василь у роз’їздах, спільно з українськими та польськими колегами оглядають найдавнішу церкву України датовану початком 16-го століття - храм Святого Духа, що в Потеличі. Поляки від байдужості нашого духовенства шоковані.

Наші архітектори теж спохопилися.

Об’єкт вже частково підготували до оглядин інспектора ЮНЕСКО: до храму облаштували доріжку, є системи протипожежної сигналізації і пожежогасіння.

Потрібно облаштувати територію та підвести електрику. Однак коштів на це держава, вже звично, не має. Та й не цікавиться вона цим проектом, хоча подання до ЮНЕСКО робила вона.

Оглянули і Троїцьку церкву в Жовкві, датовану початком 18-го століття. Поляки від побаченого в захваті.

Однак тут би ще громовідвід перевірити та електрику поміняти. У поляків з цим - порядок. Церкви, які від них подаються до списку спадщини ЮНЕСКО, мають постійну підтримку. Адже їхня система охорони пам’яток працює ще від 20-х років минулого століття.

Спільний огляд вже влаштували на Івано-Франківщині та Закарпатті. Відтак вирушать до Польщі.

Вже наступного року на конгресі ЮНЕСКО "за" або "проти" наших церков голосуватимуть всі країни світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук