Цьогоріч держава отримала від звільнення під заставу 47 млн грн, - Портнов
З моменту введення в дію нового КПК держава отримала на свої рахунки 47 млн грн за рахунок внесків громадян для свого звільнення під заставу. Про це повідомив 15 березня в ефірі телепередачі «Шустер Live» радник президента України, один із авторів нового КПК Андрій Портнов.
При цьому, за словами Андрія Портнова, лише менше 1% громадян не виконали перед судом своє зобов’язання оплатити звільнення під заставу.
Також Портнов повідомив, що за час дії нового КПК у порівнянні з 2011 роком кількість людей, які перебувають у СІЗО, зменшилася у п’ять разів – до 700-800 осіб на один СІЗО. Кількість обшуків у громадян, за його словами, зменшилася вдвічі; у 1,3 тис. випадків громадяни укладали угоди про винуватість зі слідством, що становить близько 10% від усіх кримінальних проваджень. Це, за словами Андрія Портнова, економить кошти і ресурси.
Окрім того, радник президента вказав на те, що з початку року рівень злочинності не зріс, заперечуючи таким чином заяви опонентів нового КПК.
Своєю чергою адвокат Микола Сірий наголосив, що насильницький блок злочинності, виходячи з даних, які є в Інтернеті, за останні два місяці зріс. Також він висловив переконання, що із запровадженням нового КПК ефективність розслідування значно погіршилася, що сприяє зростанню злочинності.
Раніше повідомлялося, що Рада Європи готова надати експертну допомогу для впровадження в Україні нового Кримінально-процесуального кодексу.
ZAXID.NET пропонує увазі читачів статтю про «10 основних "страшилок" нового КПК».
Кримінальний процесуальний кодекс України – закон, що визначає порядок кримінального провадження на території України. Чинний Кодекс прийняла Верховна Рада України в ніч з 12 на 13 квітня 2012 року. До проекту КПК було подано близько 4 тис. поправок. Президент підписав цей закон 14 травня. Кодекс набрав чинності з 20 листопада 2012 року. Його основний розробник та співавтор – радник Президента України, керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов. Раніше в Україні було здійснено 8 спроб підготувати проект КПК. Один із варіантів проекту КПК навіть ухвалила 2003 року ВРУ у першому читанні, але 2005 року його зняли з розгляду парламенту. Причиною цього стали негативні висновки експертів Ради Європи щодо тексту проекту.