У Бірках всім селом вийшли виганяти реабілітаційний центр

СуспільствоОксана Лабойко, 14 березня 2016, 12:26 7585 0

Мешканці Бірок, що біля Львова, повстали проти реабілітаційного центру, який нещодавно відкрили у їхньому селі. Люди переконані, що установі, яка займається психологічною реабілітацією нарко- та алкозалежних, не місце серед житлових будинків.

Збунтувались люди через те, що минулого тижня двоє пацієнтів центру намагалися втекти. Вони вибігли на балкон, стрибнули з другого поверху і шугонули навпростець людськими городами, не на жарт налякавши місцевих.

«По моїй території бігала людина і людина неадекватна. Я був на роботі, а вдома спала дружина, бо вона працювала в нічну зміну. А коли я повернувся, то побачив, що в замку вхідних дверей ключ зламаний. Очевидно, він хотів залізти до хати, бо я спочатку подумав, може, то жінка випадково зламала», ‒ розповів мешканець Бірок Іван Свищ.

Після цього випадку, який трапився минулого тижня, мешканці Бірок збунтувалися усім селом і вийшли виганяти реабілітаційний центр, бо працює установа у житловому будинку, який орендує.

«Ніхто не має нічого проти функціонування таких закладів. Вони роблять хорошу справу. Але все має бути по закону. Сто метрів звідси розташована школа, в якій навчається 500 дітей. А це центральна дорога, якою кожен день більшість цих дітей ходить. Тому ми вважаємо, що такій установі не місце у центрі села», ‒ пояснив сільський голова Бірок Володимир Кульчицький.

У самому центрі кажуть, що за 4 місяці, відколи працюють, це була перша спроба втечі, бо усюди на вікнах стоять грати, а двері зачиняють на замок.

«Вони не поводилися агресивно. Скористалися тим, що в офісі нікого не було. Тут була лише стажер. Один із втікачів прийшов попросив краплі від живота і так обманули дівчину. Зайшли двоє і під час того, як вона давала ліки, вискочили через балкон. Все, що вони зробили, то тільки шкоду собі», ‒ розповів волонтер центру «Крок» Сергій Нікітін.

Реабілітаційний центр «Крок» надає психологічну допомогу наркоманам та алкозалежним. Працює у центрі шість психологів і мають зараз 16 пацієнтів. Усі чоловіки. Атмосфера тут домашня. Пацієнти вільно пересуваються приміщенням. Агресивних не помітно, щоправда пацієнтів-втікачів рідні забрали додому. Інші ж запевняють: і умовами центру, і результатом реабілітації задоволені. Наприклад, Олександра вперше за останніх 20 років не тягне до наркотиків.

«Я вживаю наркотики з 13 років. Мені вже 33-и. З них я просидів 13 років в тюрмі і вживав там також. Багато разів намагався кинути сам, але в мене нічого не виходило. А зараз, я вам скажу чесно, це перших три місяці за всі ці роки, коли я живу тверезо. В мене мама почала усміхатися, нарешті перестала мене боятися», ‒ розповів пацієнт центру наркозалежний Олександр Полянський.

Втім йти на конфлікт з місцевими мешканцями керівництво реабілітаційного центру не хоче. Кажуть, що будуть шукати собі нове приміщення. Люди дали на це два місяці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук