У Києві напали на магазин, з фасаду якого напередодні зникли графіті часів Євромайдану
Активісти запалили шини і розбили двері в магазині
У Києві розгромили вхід до магазину елітних меблів «Емпоріум» на вулиці Грушевського, 4, з фасаду якого нещодавно були стерті знамениті графіті часів Майдану. Відповідні фото розмістив фотограф Владислав Содель у Twitter.
— Содель Владислав (@sodel_vlad) September 3, 2017
— Содель Владислав (@sodel_vlad) September 3, 2017
Також фото з’явилися на сторінці націоналістичної організації С14, яка раніше закликала «йти в гості» до цього магазину.
Як пише «Еспресо», вдень біля магазину зібралися більше сотні людей. Зазначається, що більшість з них – учасники Майдану.
Вони розбили двері в магазин, розмалювали його стіни і вікна та обкидали його яйцями.
Активісти називали себе «Самообороною Майдану». До місця подій приїхали представники «Національного корпусу» та представник «Правого сектору» Артем Скоропадський.
«Інтер’єр магазину меблів класу люкс «Емпоріум» оновлено! Тепер кожен українець знає, де не варто купляти меблі, адже саме тут ігнорують українську історію, пам’ятки Революції Гідності та подвиги тих, хто майже чотири роки тому вийшов на Майдан заради докорінних змін у державі», – йдеться на сторінці «Національного корпусу» на Fаcebook.
Також на місце сутичок приїхали представники поліції, слідчо-оперативної групи та пожежна машина.
Повідомляється, що між активістами та поліцією відбувались сутички.
Як інформував ZAXID.NET, у Києві з фасаду будівлі на вулиці Грушевського, 4 змили графіті з Тарасом Шевченком, Лесею Українкою та Іваном Франком, які були створені під час Революції гідності. Вони були підписані рядками з творів кожного з поетів – «Вогонь запеклих не пече», «Хто визволиться сам, той буде вільний», «Наше все життя – війна».
Керівник магазину «Емпоріум», на фасаді якого були зображені графіті, назвав їх «типовим стріт-артом, який час від часу видаляють комунальні служби».
Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що інститут готує звернення в поліцію та до Генпрокуратури за фактом вандалізму через знищення графіті, які були пам’яткою історії.