У Лондоні судять українця, який збирався підірвати посольство Росії

СуспільствоОксана Руда, 4 листопада 20153490
У Лондоні судять українця, який збирався підірвати посольство Росії
Посольство РФ в Лондоні

У Лондоні розпочався суд над 33-річним українцем Вадимом Безкоровайним, який за даними слідства, мав намір влаштувати теракт біля посольства Росії у Великобританії, повідомляє ВВС.

Спершу його звинуватили у використанні фальшивих документів, а згодом, після обшуків його дому виявили матеріали, на підставі яких його звинуватили у підготовці терористичного акту.

«Обвинувачений протягом довгого часу вивчав в інтернеті інформацію про виготовлення детонаторів і вибухівки різної потужності та ступеня ефективності, збираючись зруйнувати будівлю російського дипломатичного представництва або заподіяти шкоду послу РФ», – заявив 3 листопада прокурор Робін Селларс на слуханнях справи в лондонському кримінальному суді Олд-Бейлі.

За словами прокурора, під час підготовки до теракту Безкоровайний в березні 2014 року три дні поспіль приїжджав до будівлі посольства Росії в Лондоні і робив заборонену в цьому місці відео- та фотозйомку.

15 березня поліція провела обшук в будинку обвинуваченого в Лутоні, де виявила чорновий варіант заяви для преси, яку Безкоровайний планував опублікувати після здійснення теракту.

У цій заяві, зокрема, містилися такі слова: «Незважаючи на постійне прикриття і спостереження з боку Скотленд-Ярду, російському посольству в Лондоні не вдалося уникнути руйнування. Заходи безпеки виявилися марними. Ніхто не може уявити, що відбудеться в Москві, Санкт-Петербурзі, регіональних центрах, якщо ми передислокуємо бійців, які будуть просто трощити все навколо».

За словами прокурора, на настрої Безкоровайного вплинула ситуація в Україні, яка зробила його переконання настільки радикальними, що, з'їздивши на деякий час на Батьківщину, він після повернення до Великобританії «вирішив взяти справу у свої руки».

Сам Вадим Безкоровайний відкинув висунуті проти нього звинувачення. Він брав участь у судових слуханнях по відеозв'язку з в'язниці, в якій він зараз утримується.

Спершу Березковський був затриманий у вересні 2012 року на кордоні під час спроби в'їхати до Великої Британії за польським паспортом на ім'я Рафаля Йопека. Тоді його депортували до Києва, проте вже у січні 2013 року він знову з'явився в Англії.

Вже березня 2014 року Безкоровайний був заарештований в передмісті Лондона Лутоні за звинуваченням у використанні фальшивих документів, оскільки жив у Великобританії і пересувався по Європі під чужим ім'ям.

Українець приховував своє ім'я не тільки від імміграційної влади. Навіть колишня дружина Вадима Безкоровайного, полька Вікторія Межецка, з якою у нього були тривалі близькі стосунки і є спільні діти, знала його як Кароля Білецького і не підозрювала про те, що справжні його ім'я та прізвище інші.

Під ім'ям Кароль Білецький він жив в Англії і намагався представитися поліції після арешту.

Громадянство Вадима Безкоровайного поки що залишається не до кінця зрозумілим. Відомо, що він народився в Україні, але у віці 12 років емігрував із родиною до Аргентини. Він довгий час жив у Польщі і досконало володіє польською, українською, іспанською та російською мовами, а також може висловлюватися англійською.

Сам він, згідно з матеріалами суду, то називає себе українським громадянином, то стверджує, що хотів вступити до лав української армії чи ополчення, щоб «легалізувати себе в Україні».

Обвинувачення заявляє, що Безкоровайний брехав під час допитів, щоб приховати свої справжні наміри.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук