У Львівській філармонії зіграють твори Гії Канчелі
Музику у залі ім. Станіслава Людкевича поєднають із живописом
До теми
-
«Мистецтво не в стані змінити світ».
Гія Канчелі про музику, кіно та театр ZAXID.NET -
Скрипалька Богдана Півненко привезе до Львова «Дотик Янгола».
Про музику сучасних українських композиторів розповідає її виконавиця ZAXID.NET -
«Щоб діти знали, що опера – то не нудно».
Вперше в Україні поставлять оперу першої української жінки-композиторки ZAXID.NET
У п’ятницю, 20 листопада, у концертному залі Людкевича відбудеться концерт «Нічні молитви». Струнний квартет у складі – Микола Гав’юк (скрипка), Петро Тітяєв (скрипка), Вадим Педорич (альт), Денис Литвиненко (віолончель), – виконає твори відомого галицького композитора Василя Барвінського, австрійського романтика Франца Шуберта та одного з найвідоміших грузинських композиторів Гії Канчелі.
Микола Гав’юк (скрипка), Петро Тітяєв (скрипка), Вадим Педорич (альт), Денис Литвиненко (віолончель)
Гія Канчелі народився 10 серпня 1935 року у Тбілісі, там же закінчив консерваторію. З 1991 року жив у Німеччині і Голландії. В 1995 році Канчелі був запрошеним композитором Антверпенського філармонічного оркестру.
Його називають одним із найвидатніших та найпопулярніших академічних композиторів сьогодення. У його доробку – десятки симфонічних та камерних творів, які виконують у кращих концертних залах світу найвідоміші оркестри й музиканти.
Канчелі багато писав музику для театру та кіно. Зокрема для вистав тбіліського театру ім. Шота Руставелі «Кавказьке крейдяне коло», «Річард ІІІ», «Макбет» тощо. Його музика звучала у виставі театру ім. Марія Заньковецької «Ханума» та «Цар Едіп» київського театру ім. І. Франка. Також йогоавторству належать саундтреки до чотирьох десятків художніх фільмів, серед яких «Міміно», «Кін-Дза-Дза» та інші.
Денис Литвиненко (віолончель)
Перед концертом у фоє концертного залу Людкевича відкриється виставка робіт львівського митця Валерія Денисенка.
Валерій Денисенко (31.05.1955 – 15.10.2019) – львівський художник, поет, письменник, візіонер, мандрівник і мрійник. Разом з тим, його творчість виходить за межі мистецтва. Будучи професійним філософом, доктором наук, професором, досліджуючи закономірності пізнання, він працював у галузі історії та методології політології. Наука для нього була не лише засобом пізнання світу, а й формою самопізнання, формою синтетично пов’язаною з іншими формами усвідомлення власного буття, насамперед з живописом та літературою. Виставка триватиме до 5 січня.
Також концерт «Нічні молитви» можна буде подивитись в онлайн-транцсляції. Вона буде доступна за посиланням.
Фото: Анастасії Іванової