У Львові планують створювати будівельні кооперативи для бійців АТО
У четвер, 15 вересня, сесію Львівської міської ради пікетували одразу три невдоволені групи. Під крики активістів та звуки забивання кілків у бруківку розпочався робочий день у міських депутатів.
Учасники АТО та їхні родичі погрожували безстроковою акцією ще від середи. Мовляв, де обіцяні земельні ділянки.
«Хлопці не повернулися, залишилися на сході, дехто потрапив у полон. Землі їм обіцяли, хай дають», – сказав учасник пікету Ігор.
Одразу за наметами атовців і невдоволені перевізники. Вимагають обмежити право пільговиків на безкоштовний проїзд. А ще біля міськради мешканці Грибович, Малехова та Дублян. Ті кажуть: досить возити до них відходи.
На сесії ж звітують: полігоном займається спеціально створений штаб. Майже завершили посилювати дамби, однак стабілізаційні роботи довелося призупинити на вимогу активістів. І якщо домовитись із місцевими не вдасться, чекайте екологічної катастрофи.
«Оскільки настає осінній період, час дощів і приходить зима, то є небезпека обвалу сміття на Грибовицькому сміттєзвалищі. Тому необхідно зараз виконувати стабілізаційні роботи», – пояснила заступник голови комісії з техногенно-екологічної безпеки Ірина Маруняк.
Ще запевняють: місто шукає нові полігони і хоче збудувати сміттєпереробний завод, який перероблятиме левову частку усіх відходів. Тим часом у порядку денному піднімали і питання перевізників.
«На сьогодні врегулювати законним шляхом проблему пільгових перевезень неможливо на рівні одного міста чи області – це проблема державна», – розповів начальник міського управління транспорту і зв'язку Віктор Щир.
Тому міський голова доручив виділити перевізникам 4 мільйони гривень компенсації. А от з учасниками бойовий дій значно складніше. Місто має всього 20 гектарів під приватну забудову. І на всіх землі не вистачить. Та й квартири в першу чергу отримують ті, хто найбільше потребує.
«Сьогодні орієнтовно 5 тисяч учасників бойових дій є у Львові. Ми всіх не можемо наготувати, ми не маємо таких можливостей. Це держава мала би передбачити в державному бюджеті», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Також у місці хочуть створювати будівельні кооперативи для атовців, де місто безоплатно даватиме ділянку і проведе комунікації, знизивши таким чином вартість житла до 30%.