У Львові комунальні кінотеатри сподіваються відновити за 4 роки
Є законодавство про кінематографію, а також постанова ВРУ, яка передбачає, що на кожних 10 тис. мешканців має бути один кінотеатр, – повідомив 3 серпня під час прес-конференції директор Львівської обласної контори прокату кінофільмів Андрій Бабінський.
За його словами, 1991 року на теренах Львівської області працювало 1800 кіноустановок: 1 500 – державні, 300 – профспілкові, відомчі тощо. З цих 1 500 державний кіноустановок 1 100 були у сільській мережі, 400 – у міських кінотеатрах. Тільки у місті Львові працювало 28 державних кінотеатрів. На сьогодні залишилося три працюючих.
«Я неодноразово звертався до міської та обласної влади про, те що не завжди наш кінематограф буде в такому запущеному стані. Є потреба в перегляді кіно, зрештою, працює кіновиробництво», – сказав Бабінський.
За його словами, молодь ходить в комерційні кінотеатри з доволі високою ціною квитка, а не лише дивиться фільми по телевізору чи через Інтернет, отже потреба в показі на великому екрані є. До того ж, наголошує він, багато відеокасет та дисків – неліцензовані.
«У Дрогобичі був кінотеатр «Прометей». Зараз там зробили склад. Тепер дітей з Дрогобича возять в санаторій в Трускавець, де збереглися установки, кінозали, приведені до європейських стандартів. Там дітям показують, що таке кіно на великому екрані», – сказав він.
Бабінський зауважив, попри популярність цифрових носіїв, великі фестивалі кіно в світі транслюють фільми з плівки.
Як наголосила своєю чергою депутат Львівської міської ради Наталія Усач, є проблема з приміщеннями колишніх комунальних кінотеатрів у місті.
Наприклад приміщення колишнього кінотеатру «Клекіт», яке колись було передано в відання області, і де зараз функціонує нічний клуб «Міленіум», повернути в комунальну власність нереально. Водночас А.Бабінський каже, що там можна було створити кіноконцертний зал на 1 200 місць.
«Окрім приміщень комунальних кінотеатрів (які зараз не функціонують), важливим питанням є те, щоб у них було дороге обладнання, проте невідомо, хто за нього відповідатиме», – додав Андрій Бабінський.
Також А.Бабінський наголосив, що міські кінотеатри передавали в оренду за умови не змінювати профіль діяльності. Проте цю норму не всюди дотримано. Як приклад він навів Галицький центр кіномистецтва, який мав відновити свою роботу 2008 року, проте зараз там на першому поверсі працює магазин.
Своєю чергою Наталія Усач наголосила: «За чотири роки цілком реально відновити комунальні кінотеатри, вкладаючи щороку кошти хоча б на два кінотеатри».
Нагадаємо, Н.Усач інформувала, що на відновлення роботи двох комунальних кінотеатрів у Львові – ім.Миколайчука та ім. Б.Хмельницького, треба близько 10 млн грн.
Як інформував раніше міський голова Львова Андрій Садовий, у Львові жоден комунальний кінотеатр у приватні руки віддавати не будуть.