У Львові обрали проект облаштування громадського простору пам'яті Небесної Сотні
У вівторок, 21 лютого, у Львові обрали переможців архітектурного конкурсу на облаштування громадського простору пам'яті героїв Небесної Сотні. Найкращий проект розробила львівська команда архітекторів у складі Андрія Лесюка, Марії Яструбчак та Христини Пундак.
Новий громадський простір облаштують на території з обох сторін вулиці Кривоноса (на Губернаторських валах). Загальний проект матиме вигляд мосту та публічного простору меморіальної площі.
Автори проекту запропонували поеднати ідею створення пішохідного мосту над вулицею Кривоноса та облаштування меморіальної площі
Територія, на якій облаштують майбутній громадський простір (клікніть для збільшення)
На мості буде встановлене спеціальне накриття, вироблене зі спеціальної сталі. На даху цього накриття будуть вирізані імена героїв Небесної Сотні, крізь які у дощову погоду стікатиме вода, що, за словами авторів проекту, символізуватиме «вічні сльози» за загиблими, а у сонячну погоду ці літери підсвічуватимуться природнім світлом.
На мості також будуть розташовані п'ять плит, що символізують п'ять днів, у які загинуло найбільша кількість людей під час Революції Гідності, а також є символом барикад та щитів, що були невід'ємною складовою тих подій. На меморіальній площі буде встановлена спеціальна стела. Новий громадський простір буде облаштований для безперешкодного доступу маломобільних груп населення.
Друге місце у конкурсі посів проект, який розробили Віктор Кудін та Ольга Рябова, третю нагороду отримали Володимир Дідюк, Андрій Дідюк та Мирослав Дзвонковський. Переможці, а також учасники, які посіли у конкурсі друге та третє місце, отримали грошову винагороду від Львівської міської ради у розмірі 90, 60 та 30 тис. грн відповідно.
Всього для участі в конкурсі зареєструвалось 36 архітекторів з різних міст України. До розгляду журі отримало 25 робіт. Як зазначив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, більшість робіт виявились толерантними до міського середовища і не мали жодних буквальних символів - натомість архітектори зробили вибір на користь метафоричного, філософського осмислення теми.
Як розповів ZAXID.NET Юліан Чаплінський, проект буде втілений не раніше кінця 2018 року.
«Наступна стадія - мусить бути створений робочий проект та кошторис, після цього треба сформувати бюджет, який має затвердити сесія міської ради. Я сподіваюсь, що ми встигнемо з проектом до кінця року, і в кінці року затвердити бюджет. Тоді можна буде провести тендер і завзяти почати. В принципі, проект не є складний, як на мене, виконавець за рік може таке втілити. Це ще залежатиме від того, чи будуть гроші зразу, чи вони виділятимуться частинами. За оптимістичних умов, до кінця 2018 року проект буде втілений. Або до річниці Революції Гідності у 2019-му», - розповів Юліан Чаплінський.
фото Мирослава Пархомика, ZAXID.NET