У Львові планують створити парк на теплотрасах та колекторах
"Індустріальний парк" передбачає використання інженерних мереж як елементів ландшафтного дизайну
У Львові планують перетворити занедбану, встелену інженерними комунікаціями місцевість, що тягнеться від вул. Промислової до вул. Замарстинівської, на відпочинкову рекреаційну зону.
Концепцію облаштування території, обмеженої вулицями Промисловою, Замарстинівською, Липинського та Лінкольна запропонували студенти Львівського Національного лісотехнічного університету. Проект передбачає створення повноцінної відпочинкової зони з мінімальним витратами та за досить короткий термін.
Наразі у міськраді Львова вже готують проект рішення про виділення земельної ділянки під рекреаційну зону з робочою назвою «Індустріальний парк», та, у випадку, якщо депутати ЛМР підтримають ідею, планують виділити кошти на його реалізацію, розповів ZAXID.NET директор департаменту містобудування Львівської міськради Андрій Павлів.
За його словами, концепція, яку запропонували студенти кафедри ландшафтної архітектури та урбоекології Національного лісотехнічного університету, була сприйнята у міськраді з ентузіазмом, адже територія, яку пропонують облаштувати студенти, вже багато років занедбана.
Вона встелена великою кількістю комунікаційних мереж, що не дозволяє проводити там жодні будівельні роботи. А проект «Індустріального парку» враховує всі інженерні особливості цієї місцини, і навіть дозволяє перетворити ці, на перший погляд, недоліки у переваги.
«Мова про велику територію, що тягнеться від вулиці Промислової і до Замарстинівської, між вулицею Липинського та Лінкольна. Це велика територія, що всіяна інженерними комунікаціями: там теплотраси йдуть, високовольтні лінії, водогони, газопроводи і колектори. Ця зона не може бути забудована через насичення комунікаціями, а зараз вона є занедбана і страшна, туди страшно заходити», - розповів Андрій Павлів
За приблизним підрахунками, проведеними, орієнтуючись на представлену департаментом містобудування картою меж майбутнього парку, ширина відпочинкової території коливатиметься від 110 метрів (у вузьких місцях парку) до 260 метрів (у найширших місцях). Протяжність рекреаційної зони становитиме приблизно 1, 7 км.
За концепцією «Індустріального парку», після перетворень тут мали б відпочивати мешканці північного житлового району, розповідає Андрій Павлів.
«Використовуючи принципи індустріального дизайну та наявні там мережі, є можливість перетворити цю зону у цілком придатну для відпочинку. Там заплановано спортивні майданчики, майданчики для відпочинку з дітками. Окрему територію плануємо відвести під майданчик для вигулу собак. У Львові ще немає жодного такого місця, тому це добра ідея», - каже Павлів.
Окрім того, переконує чиновник, у парку є можливість створити 11-тикілометрову доріжку для пробіжок.
Також на цій території знаходяться дві водойми, які є в занедбаному стані багато років. Їх також планують облагородити та перетворити на місце відпочинку.
За словами чиновника, ключова ідея цього проекту – це можливість втілити його з мінімальним затратами.
«Ми розуміємо, що країна у стані війни, також у державі економічна криза. Відповідно не можемо собі дозволити витрачати значні суми. А пропозиції студентів передбачають використання недорогих матеріалів та без залучення дороговартісних технологій», - пояснив директор департаменту містобудування Львівської міськради.
За словами Павліва, є можливість використовувати дерев’яний настил замість тотального бетонування площадок і доріжок. Чи, наприклад, теплотраса, яка обмежує прохід, може бути використана як місток, якщо зробити на ній певну конструкцію. Тобто, каже Павлів, інженерні мережі, які там існують, використовуються як елементи ландшафтного дизайну території.
Під час реалізації проекту «Індустріальний парк» планують провести дендрологічні дослідження: визначити, які на цій території є насадження, зокрема, чи є цінні породи дерев. Якщо такі є, їх будуть зберігати.
Однак, зі слів чиновника, здебільшого ця територія насичена самосівними травами та бур’янами, які треба розчистити. Загалом варто лишень встановити на території освітлення і одразу стане не так небезпечно там ходити, вважає Павлів.
Щодо термінів виконання проекту та суми грошей, необхідної для його втілення у міськраді ще не готові говорити, однак запевняють, що кошти будуть.
«Ми ще нічого не порахували, бо готуємось до виділення ділянки, аби мати підстави виділити кошти з природоохоронного фонду міськради. Далі вже предметніше будемо домовлятись із університетом та кафедрою урбоекології щодо реалізації проекту, розробки дорожньої карти. Тільки тоді можемо планувати конкретні терміни виконання та суми необхідних коштів», - пояснив Андрій Павлів.