У Львові стартував другий міжнародний Безпековий форум
Упродовж трьох днів учасники говоритимуть про економічну безпеку в час війни
25 жовтня в Центрі Митрополита Андрея Шептицького у Львові розпочав роботу другий Безпековий форум. Упродовж двох днів у ньому візьмуть участь понад 240 учасників, а також близько 40 експертів, які поділяться досвідом і знаннями.
Основні теми, які висвітлюватимуть під час Форуму:
‒ «Залежність чи вразливість. Як „Північний потік-2“ змінює картину світу»;
‒ «Ситуація в Азовському морі як економічний безпековий та соціальний виклик»;
‒ «Пропаганда — ведення асиметричної війни»;
‒ «Політика щодо окупованих територій»;
‒ «Оборона як сучасне поняття — безпека як основа управління державою».
На форумі виступатимуть спікери: віце-президент впливової американської організації CEPA, заснованої діючим Заступником держсекретаря США Вессом Мітчелом Река Смеркені; Стівен Блокманс, старший науковий співробітник та голова відділу зовнішньої політики ЄС, Центр вивчення європейської політики (CEPS); Глен Ґрант, полковник Британської Армії у відставці та експерт українського Інституту майбутнього; Глен Ховард, президент Jamestown Foundation; Бен Годжес, генерал-лейтенант американської армії у відставці, який торік ще був командувачем Сухопутних військ США в Європі та брав участь у Безпековому форумі 2017, цього року виступить не лише в ролі учасника, але і як почесний співголова Форуму.
Учасників заходу привітав міський голова Львова Андрій Садовий.
«Сьогодні Росія напала на Україну і це війна за нашу незалежність. Щоб виграти цю війну, нам потрібно вигравати битви. Перша битва — це політична битва. На сьогодні ворог буде робити все можливе, щоб залізти всередину, створювати проблеми у нас в країні, впливати на наших політиків. Ми сьогодні знаємо тих людей, які працюють на Путіна, знаємо їхні прізвища — Медведчук, Вілкул, Добкін, Рабінович. Друга річ — це корупція, бо вона руйнує основу. Якщо ми найближчим часом не приймемо закон про вибори до Верховної Ради за відкритими списками і пропорційною системою, важко говорити про бажання побороти політичну корупцію в нашій країні», ‒ емоційно зазначив міський голова Львова.
фото прес-служби ЛМР
Важливим аспектом, на його думку, є також економічна битва. За його словами, протягом останніх років є збільшення імпорту з Росії: «Ми повинні говорити про необхідність максимальних інвестицій у військово-промисловий комплекс, без сучасної зброї — важко буде перемагати. Тут важливо відкрити можливості, щоб наші оборонні підприємства були готові прийняти західних інвесторів, партнерів зі США, Британії, з тих країн, які мають великий досвід і мають сьогодні сучасні технології. Ми маємо бути енергетично незалежними, ми повинні збільшувати видобуток власного газу, ми повинні максимально впроваджувати всі технології енергозбереження. Це те, що дасть нам впевненість і твердість».
Щоб виграти зовнішньо-політичну битву, на думку Андрія Садового, треба мінімізувати корупцію, має бути ріст економіки, найкраще озброєння, тоді набагато простіше говорити з партнерами.
«Нам важливо вибудовувати дуже сильні двосторонні взаємовигідні відносини з нашими сусідами з центральної Європи. Так, безперечно, США, Велика Британія — це ті країни, які розуміють, що таке Росія. Але наші партнери з центральної Європи були часто в тих союзах і вони розуміють, наскільки цей вплив є сильним і досі ми ментально його ще відчуваємо. Це ті битви, які нам треба вигравати, тоді ми виграємо війну», — підсумував мер Львова.
Повна програма форуму — на сайті. Організаторами Форуму є Львівська міська рада, Інститут міста, ГО «Інститут Просвіти» й Український католицький університет. Відбувається за підтримки Німецького Фонду Джермана Маршала, Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні та Міжнародного фонду «Відродження».