У Львові відбулося виїзне засідання виконкому щодо будинку Терлецького

У п’ятницю, 2 серпня, на вул. Сахарова, 52 відбулося виїзне засідання виконкому щодо будинку Терлецького. Під час засідання обговорили рішення, яке було прийняте на засіданні виконавчого комітету 26 липня щодо будівництва офісного центру на місці вілли Терлецького. Це рішення міський голова Львова Андрій Садовий зупинив, аби почути думку фахівців, а також власників будівлі, мешканців району, громадських активістів. Фінального рішення озвучено не було, дискусію продовжили.

«Минулого тижня відбулося засідання виконавчого комітету, де розглядалося питання щодо будівлі на вул. Сахарова, 52. Не знаю, чи були дебати, бо я цього дня був у Лисичанську, на сході України. Та коли повернувся і побачив обговорення у мережі, мене це сильно збентежило і засмутило. На моє велике переконання, коли мова йде про будинки, які знаходяться в історичному ареалі, то їхнє майбутнє має бути обговорене, мають бути консультації з громадськістю, повинні бути прийняті мудрі й компромісні рішення. Ми прекрасно розуміємо, що Львів змінюється та росте. Коли ви подорожуєте іншими країнами світу, то бачите багато прекрасних нових будівель, які, можливо, будуть пам’ятками архітектури XXI століття і, напевно, щось було перед тим на цих місцях. Важливим є моральність рішення, яке ми маємо прийняти», — зазначив міський голова ЛьвоваАндрій Садовий.

Фото прес-служби ЛМР

Також мер зазначив, що він зупинив попереднє рішення виконкому про знесення будинку. І зазначив, що рішення має приймати громада міста.

«Усі наступні кроки будуть максимально публічні і прозорі. Має бути баланс, бо втрачати історичні будівлі не можна. Закон зобов'язує виконком протягом 5 днів прийняти рішення. Наполягатиму, щоб складні питання проходили громадську дискусію, бо власник міста — це громада, її права мають бути захищені», — підсумував мер міста.

Нагадаємо, 26 липня виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення «Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на будівництво ТзОВ «Інсула інвест» офісного центру з підземним паркінгом на вул. Академіка А. Сахарова, 52 зі знесенням існуючої будівлі». Воно викликало жваве обговорення серед мешканців міста. Було зареєстровано електронну петицію проти знесення будівлі, яка зібрала понад 500 голосів, які є необхідні для розгляду на сесії ЛМР. Також було зареєстровано й іншу петицію - про знесення будинку Терлецького, яка також набрала необхідну кількість голосів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук