У Львові відкрили меморіальну дошку митрополиту Андрею Шептицькому
Сьогодні, 31 жовтня, в межах святкувань 90-ї річниці проголошення ЗУНР на будинку №2 вул. Митрополита Андрея, що поблизу Собору св. Юра у Львові, офіційно відкрили та освятили меморіальну дошку митрополиту Андрею Шептицькому.
Ініціатором встановлення меморіальної таблиці виступило Львівське обласне товариство політичних в'язнів і репресованих. "Ми чекали 7 років, аби вул. О.Невського перейменували на вул. Митрополита Андрея. Тепер приємно, що на цій вулиці встановлено і художньо-меморіальну дошку", - запевнив голова Львівського обласного товариства політв’язнів і репресованих Петро Франко.
На дошці зображено Митрополита Андрея Шептицького у півоберта, внизу написано "Вулицю названо в честь божого митрополита Андрея Шептицького 1865-1944".
Андрей Шептицький народився 22 липня 1865 року у селі Прилбичах Яворівського району на Львівщині. Походив зі стародавнього знатного українського роду, який у XIX столітті зазнав полонізації, члени родини стали франкомовними римо-католиками. Незважаючи на сильну опозицію з боку батька, він стає ченцем Василіянського чину Греко-католицької церкви.
У 36 років Андрей Шептицький стає Главою Греко-католицької церкви. Упродовж 44 років очолював Церкву й українське суспільство в період двох Світових війн, пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський. Був фундатором лічниці, Національного музею, Богословської Академії, надавав грошову допомогу різним релігійним, культурним та освітнім установам. Митрополит Андрей був покровителем митців, студентів, а також піонером в екуменізмі.
Помер 1 листопада 1944 року.