У Львові збирають спеціальне харчування для дітей зі серйозними недугами
У Львові є 65 дітей, які потребують спеціального дороговартісного харчування
До теми
-
«Порядні благодійні фонди людям не дзвонять і не просять грошей».
Наталія Ліпська про роботу благодійного фонду, життя дітей у госпісах та шахраїв ZAXID.NET - Львівські нейрохірурги успішно прооперували 11-річну дівчинку з дитбудинку ZAXID.NET
-
Дівчинка з вагою 480 г потрапила у нову сім’ю.
Іринку взяла під опіку львівська родина ZAXID.NET
Діти, які мають серйозні недуги – наприклад, СМА чи критичний дефіцит ваги, потребують спеціального дороговартісного харчування. Лише один день такої незвичної їжі для родин обходиться до півтори сотні гривень. За місяць виходить чимала сума. А якщо врахувати лікування та реабілітацію, то за тридцять днів батьки такої малечі витрачають понад десять тисяч гривень. Благодійний фонд «Крила надії» намагається привернути увагу доброчинців і місцевих рад, аби ті допомогли коштами. Проект розпочався нещодавно, але кожен може вже долучитися до доброї справи.
У чотирирічної Софійки – спінальна м'язова атрофія. Захворювання, яке відбирає сили, і при якому м'язи дуже слабкі і стоншені. Дитина не може стояти чи ходити. Але це не заважає їй тішитися життю. У дівчинки – спеціальне харчування. Звичайну їжу мама їй блендерує. Але необхідні ще й різні корисні добавки щодня. Дві баночки на день – орієнтовно 130 гривень, а ще деякі продукти замовляють з-за кордону. У місяць реабілітація та харчування Софійки виходять геть недешевими.
У чотирирічної Софійки – спінальна м'язова атрофія
«В нас завжди так приблизно йшло 15 тисяч гривень. Це масаж, плавання, деякі добавки харчування, і не таке, що фонд нам допомагав, а там ще інше, за кордоном ми докупляли. Це ще й реабілітація», – розповідає мама Софійки Ольга Матвіїшин.
Зараз під час карантину витрати трохи зменшилися – через зачинені басейни. Але цю сім'ю спіткала ще одна біда. Тож паски довелося затягнути тугіше.
«Ще до Нового року чоловік працював і навіть їхав за кордон, щоб Софійка отримала ліки. Потрібно було півроку йому офіційно пропрацювати. Але виявили невтішний діагноз. Пухлина головного мозку. Він тільки два місяці зміг попрацювати, вернувся...Ми, грубо кажучи, залишаємося без фінансової підтримки. Я то ще можу, своїми руками роблю хенд-мейд. Бо я сама художник-реставратор», – каже Ольга.
Інша історія – про дворічну Іринку. Вона народилася дуже недоношеною — вага була лише 480 грамів, а розміром дівчинка була з долоню. Батьки покинули дитину, коли їй був лише тиждень від народження. А потім її всиновила Галина.
«В неї є двостороння приглухуватість третього-четвертого ступеня, це дуже високі ступені, вона досить погано чує, ми носимо слухові апарати. Це вже, на жаль, постійний діагноз. А також дуже маленька вага. Вона має зараз два рочки, але ще навіть 9 кілограмів ми не набрали», – каже мама Іринки Галина Білоусова.
Дворічна Іринка народилася із вагою всього 480 грам
Усе – через те, що Іринка ще й дуже активна дівчинка. Тому не може швидко набрати вагу, як її однолітки. Тут допомагає спеціальне харчування, яке приписали лікарі. В місяць виходить до 5 тисяч гривень на таку незвичну їжу. Але потрібна ще й реабілітація.
«Приблизно 16 тисяч в місяць ідуть на реабілітації, на різні засоби. Все, які в неї потреби є», – каже Галина.
Щомісячно Фонд «Крила надії» забезпечує таким харчуванням 65 дітей-пацієнтів Чорнобильської лікарні. У середньому така їжа вартує близько 4 тисяч гривень на дитину. І щороку кількість дітей, яким потрібне спецхарчування, збільшується.
«Від самого початку в нас є діти, які потребували додаткового медичного харчування. Тому що в різні періоди протягом їхнього лікування, коли вони хворіють, їхній організм з різних причин не сприймає звичайну їжу, не засвоюються поживні речовини, і вони вимагають додаткового харчування», – розповідає керівниця БФ «Крила надії» Наталія Ліпська.
Допомогти дівчатам можна, придбавши їм спеціальне харчування у супермаркеті чи аптеці. А тоді переслати його сім'ям новою поштою. Або ж переказати кошти, а благодійники куплять харчування самотужки. Деталі доброї справи та реквізити — на сайті благодійного фонду «Крила надії».