У районах чекають на децентралізацію влади

Ініціатива президента Петра Порошенка ліквідувати державні адміністрації і замість них створити виконкоми при районних радах простим українцям до вподоби. Отож нова адміністративна реформа передбачатиме запровадження нової системи – регіони-райони-громади. Замість вертикалі державних адміністрацій пропонують запровадити новий інститут представників президента на рівні регіонів та районів. Така система має значно спростити систему управління.

Запропоновані зміни не лякають 24-річного голову Городоцької районної адміністрації Андрія Хамика, котрий запевняє, що за посаду не тримається. За його словами, «адміністрації зараз виконують більше паперову роботу. У такому форматі як зараз, вони непотрібні».

Відтак наголосив, що їх обов’язково треба переформатувати, зменшити кількість апарату і надати більше контрольних функцій. «Наприклад, за нової системи, ми лише 20% віддаватимемо доверху, 80% залишатимемо собі. Тож зможемо більше всього зробити в районі. Скажімо, зробити через виконком дорогу чи капітальне будівництво. Ми не будемо віддавати гроші наверх, щоби потім їх маленькими частинками нам віддавали назад. Окрім того, хочуть скасувати казначейство, це також дуже добра ідея», – пояснив Андрій Хамик.

У Городку не всі містяни розуміють, чим займається районна адміністрація, проте ідею децентралізації підтримують. «Дуже багато тих всіх начальників, якщо звернутися до них по якусь допомогу, ніякого результату, як до стіни відбиваєшся», – поскаржився мешканець Городка пан Роман.

У всякому разі найважливіше, щоб влада на місцях дбала про народ, вважає мешканка Городка пані Ганна. Водночас дехто побоюється, що керівники районів, отримавши владу і можливість розпоряджатись місцевими бюджетами, стануть місцевими царьками. «Мені не подобається, ті начальники будуть ще більше корумповані в районі, ніж призначений з Києва. Якщо буде нагляд з Києва, то хоч будуть боятися щось зробити не так. Інакше в Городку будуть робити, що хочуть», – висловила думку пані Надія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук