У столиці Лівії склалася катастрофічна ситуація
Тріполі вже тиждень у руках повстанців, але старий режим не здається. У місті Сірті та деяких інших прихильники Муаммара Каддафі продовжують спротив. Тим часом, у столиці Лівії склалася катастрофічна ситуація.
Лівійські повстанці 28 серпня відкинули поширену від імені Муаммара Каддафі пропозицію про переговори, назвавши її «божевільним жартом». «Ми переслідуємо їх як злочинців та скоро заарештуємо», - сказав міністр інформації Національної перехідної ради Махмуд Шамам. Так він відреагував на телефонну заяву речника Каддафі.
Через тиждень після входження до Тріполі повстанці, за їхніми словами, контролюють столицю та більшу частину території країни. За підтримки літаків НАТО вони займаються пошуком тепер уже колишнього лівійського лідера. Припускають, що він може перебувати в своєму рідному місті Сірті, яке повстанці поки не контролюють. Також невідомо місце перебування синів Каддафі.
У самому Тріполі ситуація залишається напруженою. Повстанці вперше визнали, що в місті сталася гуманітарна катастрофа. Як передає агентство «Рейтер», на вулицях Тріполі стоїть сморід від неприбраних тіл мертвих. У столиці немає електрики, відсутнє водопостачання. На вулицях – гори сміття та спалені автомобілі. Більшість магазинів не працює. У лікарнях не залишилось персоналу, а в палатах розкладаються трупи. Речник Перехідної ради закликав лівійських лікарів, які працюють за кордоном, повернутися на батьківщину.
Тим часом, стало відомо про нові злочини, скоєні під час боїв за Тріполі. За даними правозахисників, прихильники Каддафі вбили щонайменше 17 ув’язнених. Крім того, було вбито десятки цивільних, повідомила американська правозахисна організація Human Rights Watch. За словами очевидців, прихильники Каддафі стріляли без розбору.
У Німеччині канцлер Ангела Меркель демонстративно стала на бік союзників по НАТО, що брали участь в операції в Лівії. У газетному інтерв’ю канцлер заявила, що відчуває «глибоку повагу». Вона також сказала, що Німеччина вивчає можливість участі солдатів бундесверу у можливій стабілізаційні місії у Лівії. Поки що ООН не видала на це мандат. Раніше уряд Меркель утримався під час голосування резолюції по Лівії в Раді Безпеки ООН та відмовився брати участь у військовій операції НАТО в Лівії разом з Францією, Великобританією та США. Тепер це рішення, а також сама Меркель стали предметом критики всередині Німеччини.