Україна не запровадила санкції проти компаній, що перевозили окупаційні війська до Криму
Три компанії, котрі 2014 року перевозили російські війська та техніку з Кубані в Крим, відсутні в санкційному списку РНБО
Компанії, причетні до перевезення російських військ та техніки до Криму під час окупації у лютому-березні 2014 року, відсутні у санкційному списку РНБО України. Про це повідомляє «Центр журналістських розслідувань».
Зазначається, що під час захоплення півострова окупаційні війська та військову техніку з Росії до Криму перевозили залізничними поромами «Петровск» і «Анненков», а також автомобільно-пасажирським поромом «Николай Аксёненко», що належать суднохідній компанії ТОВ «Аншип», на переправі «Крим-Кавказ», якою керує ТОВ «ТИС-Крым». Обидві компанії входять до групи компаній АТ «АнРуссТранс», що належить російському бізнесмену, колишньому заступнику міністра шляхів сполучення РФ Олександру Анненкову.
Олександр Анненков також є власником АТ «Севастопольский морський банк» – перереєстрованого в окупованому Севастополі за російським законодавством українського банка «Морський». АТ «Севастопольский морський банк» внесений до санкційного списку РНБО України. Олександр Анненков як власник підсанкційного активу також внесений до санкційного списку РНБО.
В той же час компанії АТ «АнРуссТранс», ТОВ «ТИС-Крым» та ТОВ «Аншип» у санкційному списку РНБО відсутні.
До слова, торік українські журналісти з’ясували, що ТОВ «СГМ-Мост», дочірня компанія генпідрядника будівництва Керченського мосту, до якої застосовані санкції США, відсутня в українському санкційному списку. Бенефіціарним власником компанії є російський мільярдер та особистий друг Володимира Путіна Аркадій Ротенберг.
Також на початку червня народний депутат Сергій Лещенко заявив, що Ротенберг не потрапив до санкційного списку в Україні, оскільки нібито має лобі в особі мільярдера Дмитра Фірташа та президента Петра Порошенка. Після розголосу РНБО запровадило санкції проти Ротенберга, проте «СГМ-Мост» досі відсутній санкційному переліку.