Україна таки не переходитиме на зимовий час
Верховна Рада України у вівторок не змогла скасувати ухвалену раніше постанову про відмову від переходу на "зимовий" час.
За проект постанови, внесений головою Верховної Ради України Володимиром Литвином проголосували лише 216 народних депутатів, зокрема, від Партії регіонів - 1, "БЮТ - Батьківщина" - 85, НУ-НС - 57, КПУ - 24, Народна партія - 20, "Реформи заради майбутнього" - 20, позафракційні - 11.
Виступаючи перед голосуванням, народний депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що вже готується таке рішення, про встановлення в Україні часу, який відірве країну від Росії на 2 години.
"Ми за цю постанову голосувати не будемо", - додав парламентарій.
У свою чергу В. Литвин заявив, що в постанові є доручення Кабінету Міністрів підготувати відповідний законопроект, щоб на законодавчому рівні врегулювати це питання.
Пропозицію винести це питання на повторне голосування підтримали лише 218 депутатів.
Спікер В. Литвин оголосив півгодинну перерву для консультацій.
Як повідомлялося, 20 вересня Верховна Рада ухвалила постанову, згідно з якою Україна не переходитиме на "зимовий" час. "Верховна Рада постановляє встановити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години", - йдеться в ухваленому документі.
В. Литвин заявляв, що перед внесенням проекту постанови про скасування "зимового" часу в парламент він запитував в уряду про збитки. У відповідь в Кабміні повідомили, що збитків на 300 млн грн зазнає ПЕК, і більше збитків не буде. Проте одразу ж після ухвалення постанови на адресу парламенту посипалися докори і пропозиції.
5 жовтня глава МНС України Віктор Балога звернувся з листом до В. Литвина, в якому просив ініціювати перегляд цього рішення парламенту. Він вважає, що рішення Верховної Ради України про скасування переходу на "зимовий" час надає усіх юридичних підстав звернутися до суду для його оскарження.
Закарпатська обласна рада також звернулася до Верховної Ради з проханням скасувати цю постанову.
Про необхідність перегляду цього рішення парламенту заявили також окремі вчені.
Водночас міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко вважає, що скасування переходу на "зимовий" час позитивно позначиться на здоров'ї українців.
На думку першого заступника голови адміністрації президента України Ірини Акімової, "зимовий" час є адекватним потребам життєдіяльності українців. "Питання в одному: який час вводити, "літній" або "зимовий". "Зимовий", з точки зору медиків, вважається більш адекватним", - вважає І. Акімова.