Україна з 1 січня запровадить біометричний контроль для іноземців при перетині кордону
Громадяни Росії повинні будуть заздалегідь повідомляти про намір відвідати Україну
Система фіксації біометричних даних громадян на державному кордоні запрацює з 1 січня 2018 року. Про це заявив президент Петро Порошенко під час церемонії відкриття центру надання адміністративних послуг у Харкові.
«Прискореними темпами зараз створюється система фіксації біометричних даних. Хочу підкреслити, що, відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони, яке днями оприлюднять, система фіксації біометричних даних у пунктах пропуску через державний кордон, яка повинна запрацювати з 1 січня 2018 року, дасть повноцінно запрацювати Єдиній національній системі біометричної ідентифікації і верифікації громадян України, іноземців і осіб без громадянства», – сказав Порошенко, пишуть «Українські новини».
Він також додав, що в реалізації відповідного комплексу заходів важлива роль відводиться центрам надання адміністративних послуг.
Водночас, як повідомляє прес-служба голови держави, список країн які становлять ризики для України, і громадяни яких повинні будуть подавати біометричні дані, повинен затвердити уряд України.
Процедура в'їзду в Україну буде виглядати наступним чином: іноземець повинен попередньо повідомити про намір в'їхати в Україну, на кордоні відбуватиметься фіксація даних біометричного паспорта (або зняття біометричних даних), а по приїзду він повинен буде відзначитися в місці перебування.
«Вважаю, що це практика, яка розповсюджена. В умовах, коли країна є об’єктом військової агресії з боку РФ, ця практика є цілком виправданою», - зазначив голова держави.
Нагадаємо, що в липні стало відомо про те, що Україна має намір запровадити біометричний контроль для всіх громадян, які перетинають державний кордон.
«Мова йде про посилення контролю за в'їздом і виїздом і перебуванням громадян інших держав на території України - ми вводимо біометричний контроль для всіх громадян, які перетинають український кордон. Ми повинні зняти біометричні дані, включаючи відбитки пальців, цифрову фотографію. Це значно посилить можливості для боротьби з тероризмом», – сказав тоді Петро Порошенко на засіданні РНБО.
Водночас, як запевнив голова українського МЗС Павло Клімкін, введення біометричного контролю для іноземців не матиме практичних наслідків для громадян Європейського Союзу.