Україна з 1 січня запровадить біометричний контроль для іноземців при перетині кордону

Громадяни Росії повинні будуть заздалегідь повідомляти про намір відвідати Україну

СуспільствоАндрій Стець, 1 вересня 20177561
Україна з 1 січня запровадить біометричний контроль для іноземців при перетині кордону
фото 5 каналу

Система фіксації біометричних даних громадян на державному кордоні запрацює з 1 січня 2018 року. Про це заявив президент Петро Порошенко під час церемонії відкриття центру надання адміністративних послуг у Харкові.

«Прискореними темпами зараз створюється система фіксації біометричних даних. Хочу підкреслити, що, відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони, яке днями оприлюднять, система фіксації біометричних даних у пунктах пропуску через державний кордон, яка повинна запрацювати з 1 січня 2018 року, дасть повноцінно запрацювати Єдиній національній системі біометричної ідентифікації і верифікації громадян України, іноземців і осіб без громадянства», – сказав Порошенко, пишуть «Українські новини».

Він також додав, що в реалізації відповідного комплексу заходів важлива роль відводиться центрам надання адміністративних послуг.

Водночас, як повідомляє прес-служба голови держави, список країн які становлять ризики для України, і громадяни яких повинні будуть подавати біометричні дані, повинен затвердити уряд України.

Процедура в'їзду в Україну буде виглядати наступним чином: іноземець повинен попередньо повідомити про намір в'їхати в Україну, на кордоні відбуватиметься фіксація даних біометричного паспорта (або зняття біометричних даних), а по приїзду він повинен буде відзначитися в місці перебування.

«Вважаю, що це практика, яка розповсюджена. В умовах, коли країна є об’єктом військової агресії з боку РФ, ця практика є цілком виправданою», - зазначив голова держави.

Нагадаємо, що в липні стало відомо про те, що Україна має намір запровадити біометричний контроль для всіх громадян, які перетинають державний кордон.

«Мова йде про посилення контролю за в'їздом і виїздом і перебуванням громадян інших держав на території України - ми вводимо біометричний контроль для всіх громадян, які перетинають український кордон. Ми повинні зняти біометричні дані, включаючи відбитки пальців, цифрову фотографію. Це значно посилить можливості для боротьби з тероризмом», – сказав тоді Петро Порошенко на засіданні РНБО.

Водночас, як запевнив голова українського МЗС Павло Клімкін, введення біометричного контролю для іноземців не матиме практичних наслідків для громадян Європейського Союзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук