Україна закликала ООН відреагувати на ігнорування Росією вимог Міжнародного суду

СуспільствоАндрій Стець, 27 жовтня 201720950

ООН має відреагувати на невиконання Росією рішень Міжнародного суду щодо ситуації з правами національних меншин в окупованому Криму. Про це на засіданні Генасамблеї ООН заявив постійний представник України при організації Володимир Єльченко, повідомляє «Укрінформ».

«Невиконання рішень Міжнародного суду визнається як міжнародно-протиправне діяння та порушення зобов'язань за договором, а також обов'язків, встановлених міжнародним правом. Ми вважаємо, що випадки невиконання рішень Міжнародного суду повинні бути ретельно вивчені системою ООН, щоб знайти спосіб примусити держави добросовісно виконувати ці рішення», – наголосив дипломат.

За його словами, Україна розпочала провадження проти Росії в Міжнародному судді щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 19 квітня Суд видав розпорядження, визначивши тимчасові заходи у цій справі.

У цьому переліку, зокрема, йшлося про необхідність припинити обмеження для кримськотатарської спільноти щодо їхніх представницьких інститутів, у тому числі Меджлісу, та забезпечити право громадянам України вивчати українську мову.

«Як ми бачимо, через шість місяців Російська Федерація досі ігнорує свій обов'язок виконувати всі елементи розпорядження Суду», – підсумував Єльченко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук