Українська прокуратура висунула підозру Сталіну і Берії через депортацію кримських татар

Прокуратура Автономної Республіки Крим, розташована в Києві, підписала повідомлення про підозру Йосипу Сталіну і Лаврентію Берії в насильницькому переселенні в 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території Кримської АРСР, повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України в четвер, 18 травня.

У повідомленні вказується, що у грудні 2015 року прокуратурою Автономної Республіки Крим було розпочате розслідування у відповідному кримінальному провадженні.

«За півтора року у рамках досудового слідства до державних архівів направлено 53 запити, 52 – до вищих навчальних закладів та 67 – до наукових бібліотек. Інформація збиралася по всіх державних установах на території України. Отриману інформацію опрацьовано та складено 103 протоколи огляду вказаних документів», – йдеться у заяві.

Згідно із повідомленням, прокуратура направила запити про міжнародну правову допомогу до Узбекистану, Казахстану і Росії.

«Окрім цього оглянуто 310 томів кримінальної справи, у якій 13.01.2010 винесено постанову, згідно з якою Голодомор Українського народу 1932-1933 років визнано геноцидом, а представників органів державної влади СРСР Йосипа Сталіна, В’ячеслава Молотова, Лазаря Кагановича та інших визнано винними в організації та скоєнні зазначеного злочину», – йдеться у заяві.

Станом на сьогодні слідчі встановили понад 250 сімей – потенційних потерпілих, а як свідків та потерпілих допитано 63 особи, з яких 45 є мешканцями тимчасово окупованої території АР Крим.

В цьому кримінальному провадженні складено реєстр осіб щодо яких особисто та їх сімей представники радянської влади вчинили дії з насильницького переселення.

Також повідомляється, що у висновку експерта Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Національної Академії Наук України зазначено, що саме насильницьке переселення у 1944 році понад 225 тисяч представників кримськотатарського народу та інших національних груп з території півострову «для проживання до непристосованих районів Союзу Радянських Соціалістичних Республік, вчиненого представниками органів державної влади Радянського Союзу, призвело до часткового фізичного їх знищення».

Повідомлення про підозру у злочині депортації кримськотатарського народу та представників інших національностей підписала начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури та підтримання державного обвинувачення АР Крим Світлана Блудова.

Йосип Сталін (Джугашвілі) помер у 1953 році. Берія також помер в 1953 році.

Нагадаємо, 18 травня в Україні вшановують жертв депортації кримських татар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук