Українські науковці навчилися отримувати газ з водоростей
Вчені з Кременчука навчилися видобувати газ із синьо-зелених водоростей, якими влітку рясніє Дніпро. Про це повідомляє «5 канал».
Співробітники Кременчуцького національного університету запевнили, що їх розробка дозволить не тільки очистити води Дніпра від водоростей, а й організувати опалення взимку.
«Були зібрані зразки біогазу та проведено їх якісний і кількісний аналіз – у відповідних лабораторіях за допомогою наших колег. І дійсно, результати показали досить високу якість біогазу», – зазначив науковий співробітник університету Сергій Дегтяр.
Крім того, паливо, яке видобувають у такий спосіб, не має токсинів, тому його можна не тільки використовувати для опалювання будинків, але й для того, щоб готувати їжу.
Цей винахід приніс кременчуцьким вченим перше місце на конкурсі наукових проектів в Австрії. Винаходом вже зацікавилися місцеві чиновники, зараз вони шукають інвесторів, які погодилися б впровадити технології у комунальне господарство міста.
До слова, минулого тижня міністр екології Остап Семерак заявив, що в Україні протягом останніх років рівень наповнення річок киснем залишається на позначці 20% від необхідного стандарту. Однією з причин такої ситуації стало активне заростання водойм водоростями, яке зумовлене, зокрема, масовою вирубкою лісів і скиданням хімічних відходів. Це призводить до їх гниття і масового мору риби.
Як повідомляв ZAXID.NET, минулого літа на українських річках через аномальну спеку було зафіксовано масовий мор риби. Зокрема, два таких випадки були зафіксовані у Дніпрі та на Житомирщині.
У липні 2016 року масова загибель риби сталась у річці Остер у Козелецькому районі Чернігівщини. За даними фахівців, до цього призвели дощі, що знищили захисні смуги і добрива з полів могли потрапити в річку. Не виключали також, що до загибелі риби призвело гниття водоростей.
Також в липні у Держгеокадастрі заявляли, що в Україні шокуючими темпами знищують полезахисні лісосмуги, які захищають сільськогосподарські угіддя від посухи та ерозії ґрунтів.
Крім того, в серпні минулого року прокуратура обіцяла перевірити діяльність «Львівводоканалу» через забруднення річок.