Українські політики цьогоріч витратили майже 6 млн доларів на рекламу в Facebook
Найбільше грошей на рекламу в Facebook витратили партії «Слуга народу», «За майбутнє» і «Європейська солідарність»
До теми
Від початку 2020 року і до дня місцевих виборів (25 жовтня) сторінки у соціальній мережі Facebook, які платили за суто політичну рекламу за та проти партій/кандидатів, вклали у поширення дописів щонайменше 5,7 млн доларів або близько 154 млн грн, свідчить аналіз громадського руху ЧЕСНО. Як зауважили аналітики, левова частка витрат, 5 млн доларів, припадає на два місяці кампанії – вересень та жовтень.
Найстрімкіше зростали витрати зі сторінок, які рекламували партії. Якщо за перші шість місяців витрати на поширення реклами з партійних сторінок становили менше 90 тис. доларів, то у жовтні вони перевищили 1,4 млн доларів.
Крім того, ближче до виборів у Facebook з’явилося чимало сторінок, які складно назвати партійними чи сторінками політиків, але вони вели кампанії за і проти на сотні тисяч доларів.
У топ-20 за витратами потрапили сторінки партії «За майбутнє» (з травня по жовтень витратила майже 170 тис. доларів), «Нашого краю» (166 тис. доларів на рекламні дописи), «Слуги народу» та інших.
Безпосередньо партійні сторінки від початку року до дня виборів вклали у рекламу на Facebook майже 2,3 млн доларів. Ще 1,8 млн доларів із власних сторінок витратили кандидати від партій.
Лідер за витратами на рекламу в Facebook серед партій – «Слуга народу» (880 тис. доларів, у сумі враховані всі партійні сторінки в різних областях, сторінки партійців та сторінки-медіа й інші, які рекламували дописи на підтримку партії; загалом агітацію за СН та її кандидатів розміщували щонайменше 319 сторінок).
Другу і третю сходинку за витратами на рекламу в Facebook посіли партії «За майбутнє» (704 тис. доларів із 96 сторінок) та «Європейська солідарність» (402 тис. доларів зі 157 сторінок).
Сторінки, які так чи інакше просували «Опозиційну платформу – За життя» або її партійців витратили на рекламу 297 тис. доларів.
Нагадаємо, що місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня. Чи задекларували політики витрати на соцмережі у своїх виборчих звітах – наразі з’ясувати неможливо, оскільки звіти, які мали показати ще 3 листопада, досі не оприлюднені.