Українські заробітчани у Польщі відмовляються від низькооплачуваної роботи
За 13 злотих на годину українці працювати більше не хочуть
Українські заробітчани у Польщі більше не погоджуються працювати на низьку зарплату. Як повідомив в інтерв’ю інформагенції PAP віце-міністр сім’ї та праці Станіслав Швед, українці вважають надто низькою плату 13 злотих в годину (орієнтовно 95 грн) і тому неохоче йдуть на таку роботу.
«Сьогодні ставка 13 злотих на годину є для них часто неприйнятною. Вони знають, що за подібні гроші вони можуть, наприклад, працювати в магазині або в іншому зручному місці», - цитує Шведа телеканал TVN24. Урядовець додав, що така тенденція свідчить про зміну ситуації на ринку праці.
Аналіз міністерства свідчить про зміну структури роботи і географії працевлаштування українців. Якщо раніше вони працювали переважно у сільському господарстві, то в останні роки українців побільшало у будівництві, промисловості, торгівлі. Більше 50% дозволів на роботу раніше реєстрували у Мазовецькому воєводстві, сьогодні цей регіон вже не домінує у працевлаштуванні українців.
«Сьогодні практично усі воєводства використовують працівників з України. Переважно їх залучають до простої роботи, яка не вимагає високої кваліфікації: помічники в господарстві, робота біля техніки або на конвеєрі, також опікунки», - розповів Станіслав Швед.
Віце-міністр також додав, що скасування віз для українців не вплинуло на їхній відтік з Польщі в інші країни шенгенської зони, оскільки у багатьох державах існує складна процедура отримання дозволу на роботу, а без візи у них можна перебувати лише 90 днів. Станіслав Швед також додав, що у 2017 році у Польщі було видано 1,5 млн дозволів на працевлаштування українців.
«Ми оцінюємо, що у Польщі працює близько мільйона українців», - наголосив Швед.
Польський урядовець також нагадав, що з початку 2018 року заяви про намір доручення виконання роботи коштуватиме 30 злотих (сьогодні така заява для працедавця у Польщі є безкоштовною). Віце-міністр сподівається, що введення плати за цю заяву зменшить кількість фіктивних заяв, якими користуються шахраї для отримання робочої візи.
У серпні 2016 року президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про мінімальну погодинну ставку оплати праці на рівні 12 злотих.
Як інформував ZAXID.NET, українські заробітчани у Польщі почали удвічі більше скаржитись до тамтешньої Державної інспекції праці на своїх працедавців та погані умови роботи.