Українські заробітчани у Польщі відмовляються від низькооплачуваної роботи

За 13 злотих на годину українці працювати більше не хочуть

СвітЯрослав Іваночко, 3 грудня 2017911418
Українські заробітчани у Польщі відмовляються від низькооплачуваної роботи
За даними уряду, у Польщі працює близько мільйона українців

Українські заробітчани у Польщі більше не погоджуються працювати на низьку зарплату. Як повідомив в інтерв’ю інформагенції PAP віце-міністр сім’ї та праці Станіслав Швед, українці вважають надто низькою плату 13 злотих в годину (орієнтовно 95 грн) і тому неохоче йдуть на таку роботу.

«Сьогодні ставка 13 злотих на годину є для них часто неприйнятною. Вони знають, що за подібні гроші вони можуть, наприклад, працювати в магазині або в іншому зручному місці», - цитує Шведа телеканал TVN24. Урядовець додав, що така тенденція свідчить про зміну ситуації на ринку праці.

Аналіз міністерства свідчить про зміну структури роботи і географії працевлаштування українців. Якщо раніше вони працювали переважно у сільському господарстві, то в останні роки українців побільшало у будівництві, промисловості, торгівлі. Більше 50% дозволів на роботу раніше реєстрували у Мазовецькому воєводстві, сьогодні цей регіон вже не домінує у працевлаштуванні українців.

«Сьогодні практично усі воєводства використовують працівників з України. Переважно їх залучають до простої роботи, яка не вимагає високої кваліфікації: помічники в господарстві, робота біля техніки або на конвеєрі, також опікунки», - розповів Станіслав Швед.

Віце-міністр також додав, що скасування віз для українців не вплинуло на їхній відтік з Польщі в інші країни шенгенської зони, оскільки у багатьох державах існує складна процедура отримання дозволу на роботу, а без візи у них можна перебувати лише 90 днів. Станіслав Швед також додав, що у 2017 році у Польщі було видано 1,5 млн дозволів на працевлаштування українців.

«Ми оцінюємо, що у Польщі працює близько мільйона українців», - наголосив Швед.

Польський урядовець також нагадав, що з початку 2018 року заяви про намір доручення виконання роботи коштуватиме 30 злотих (сьогодні така заява для працедавця у Польщі є безкоштовною). Віце-міністр сподівається, що введення плати за цю заяву зменшить кількість фіктивних заяв, якими користуються шахраї для отримання робочої візи.

У серпні 2016 року президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про мінімальну погодинну ставку оплати праці на рівні 12 злотих.

Як інформував ZAXID.NET, українські заробітчани у Польщі почали удвічі більше скаржитись до тамтешньої Державної інспекції праці на своїх працедавців та погані умови роботи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук