Український бот-юрист запустив реєстрацію торгових марок в США у Facebook Messenger
До теми
Український інтернет-сервіс PatentBot запустив реєстрацію торговельних марок США. Про це йдеться на офіційній сторінці бота у Facebook.
За словами керуючого партнера Prima Veritas Наталії Владимирової, реєстрація торговельної марки в США через сервіс коштує $99.
«Ми кілька місяців працювали над створенням першого у світі бота по реєстрації ТМ для штатів - всі ці тисячі рядків коду, нейронні мережі, маркетинг, переговори з партнерами та інвесторами, навчання», - написала вона на своїй сторінці у Facebook.
Зазначимо, що патентно-правова фірма Prima Veritas, юридична компанія Juscutum і компанія lexnet.io спільно розробили чат-бот PatentBot для Facebook Messenger і вивели його на український ринок 28 липня. Подача заявки на реєстрацію ТМ коштує втричі дешевше стандартної процедури.
Розробка бота велася з квітня цього року. Проектом займалася команда з трьох програмістів і восьми юристів, які спеціалізуються на питаннях інтелектуальної власності. Програма написана на мові Scala з використанням відкритого фреймворку AKKA. Для проекту розробники також написали власний класифікатор на основі байєсівського методу, який визначає клас торгової марки відповідно до «Міжнародної класифікації товарів і послуг» і радить їх користувачеві.
Бот дозволяє дізнатися, чи вільна та чи інша назва. При цьому він робить це безкоштовно. Якщо назва вільна, то заявнику залишається ввести всі необхідні для реєстрації дані та оплатити послугу. Весь процес - від пошуку до оплати через Liqpay - користувач проходить не виходячи з Facebook месенджера.
Після отримання даних і оплати від користувача через Patentbot, подача заявки в «Укрпатент» і подальше спілкування з держорганом відбувається за традиційною схемою. У майбутньому розробники сподіваються повністю автоматизувати весь процес від подачі до отримання свідоцтва про реєстрацію.
За рік «Укрпатент» реєструє близько 16 000 торгових марок, стандартний термін реєстрації становить близько 16-18 місяців. Таким чином, перші свідоцтва про реєстрацію клієнти бота зможуть отримати не раніше кінця наступного року. Зараз в Україні в середньому за місяць реєструється близько 1500 торових марок. «30-40 з них проходить через наш сервіс», - заявив керуючий партнер компанії Juscutum Артем Афян.