Український журналіст, якого судять у Криму, звернувся до PEN-конгресу у Львові
18 вересня у Залізничному суді Сімферополя в анексованому Криму відбувається судове засідання у справі українського журналіста Миколи Семени. Сторона обвинувачення просить суд призначити для журналіста покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Вона також вимагає заборонити Семені займатися будь-якою громадською діяльністю протягом трьох років.
Нагадаємо, у квітні 2016 року російська ФСБ порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
Правозахисні та журналістські організації вважають переслідування Миколи Семени політично мотивованим.
Микола Семена є членом українського PEN-клубу. Він звернувся до 83-го PEN-конгресу, який зараз відбувається у Львові.
«Сьогодні в результаті агресії Росії два українських народи – українці та кримські татари, як і вся політична нація українців! – стали жертвами шаленої російської пропаганди, яка спрямована на те, щоб приховати справжні цілі агресії», - йдеться у звернені.
«В Криму, роботі в якому я присвятив понад 30 років своєї діяльності на ниві журналістики, проти авторів статей та репортажів, які правдиво відображають життя, фальсифікуються кримінальні справи, виносяться судові вироки. Наші посилання на необхідність свободи слова, свободи дискусій та право на персональну думку не враховуються незаконно створеними російськими слідчими органами та судами. Населення Криму фактично відрізане від правди», - наголошує Семена.
«Маємо констатувати, що фактично в Криму має місце рецидив репресій середини 30-х років минулого століття», - вважає журналіст. Він подякував PEN-центрам різних країн за підтримку під час судового розгляду сфабрикованої проти журналіста справи.
Також Семена наголосив про необхідність створення міжнародного моніторингового комітету по Криму, який міг би задокументувати порушення прав людини на анексованому півострові та передати справу до міжнародного суду.