Україну на три роки обрали до Ради ООН з прав людини

СвітРоман Ганкевич, 16 жовтня 20172370
Вибори до Ради відбуваються прямим таємним голосуванням (бюлетенями)

За результатами голосування на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН у понеділок, 16 жовтня, Україна увійшла до складу Ради ООН з прав людини (РПЛ) з мандантом на наступні три роки. Про це пише «Укрінформ».

Як зазначається, Україну під час голосування підтримали 177 країн-членів Організації. «На голосуванні в понеділок Україну обрано до складу Ради ООН з прав людини на період 2018-2020 років. Як новообраний член РПЛ, Україна використає всі механізми для боротьби проти порушень прав людини на тимчасово окупованій території Криму та на Донбасі», - зауважив у коментарі агентству речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

Він наголосив, що українська делегація в РПЛ «сфокусується на питаннях превенції порушень прав людини та виступатиме зі своїми ініціативами в цьому питанні в рамках роботи Ради».

Головною метою РПЛ є «захист прав і основних свобод людини на справедливій та рівній основі, а також ефективна координація та інтеграція діяльності, що стосується прав людини, у рамках системи ООН».

Загалом, до складу Ради входить 47 країн, які об'єднуються по регіональних групах: африканські країни – 13 місць, азійські країни – 13 місць, країни Латинської Америки та Карибського басейну – 8 місць, східноєвропейські країни – 6 місць, а також західноєвропейські та інші країни – 7 місць. Україна належить до групи країн Східної Європи.

Вибори до Ради відбуваються прямим таємним голосуванням (бюлетенями) щороку на наступні три роки. Цього разу до складу РПЛ обрали 15 країн, у тому числі: Австралію, Анголу, Афганістан, Іспанію, Катар, Конго, Малайзію, Мексику, Нігерію, Пакистан, Перу, Сенегал, Словаччину, Україну, Чилі. Вони замінять в РПЛ країни, мандат яких завершується 31 грудня 2017 року.

До складу групи країн Східної Європи разом з Україною з 1 січня увійде Словаччина, крім того, продовжуватиметься членство Албанії і Латвії (до кінця 2018 року), а також Хорватії й Угорщини (до кінця 2019 року).

Україна вперше стала членом РПЛ у 2006 році, у 2008 році її було переобрано до складу Ради на другий термін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук