Уламки неконтрольованої китайської ракети впали в Індійський океан
Залишки неконтрольованої китайської ракети Long March 5B впали в Індійський океан, а основна її частина була знищена при повторному потраплянні в атмосферу Землі. Про це пише Reuters із посиланням на державні ЗМІ Китаю.
Як повідомляється, частини ракети Long March 5B повторно потрапили в атмосферу о 10:24 за пекінським часом (5:24 за Києвом) і приземлилися на місці з координатами 72,47°E, 2,65°N.
Координати вказують точку потрапляння в океан приблизно на південному заході від Індії та Шрі-Ланки.
Переважна більшість уламків ракети згоріла у процесі входу в атмосферу.
Космічне командування США, яке відстежувало місце знаходження неконтрольованої китайської ракети, заявило, що ракета повторно увійде в атмосферу Землі над Тихим океаном удосвіта 9 травня – о 5:52 ранку за Києвом.
Інформацію про входження ракети в атмосферу Землі підтвердили й на сайті Space-Track, підтримуваному військовим підрозділом США.
«Ракета впала в Індійський океан на північ від Мальдівів на широті 22,2 градуса і довготі 50,0 градуса», – йдеться у повідомленні Space-Track у Twitter.
@18SPCS confirms that CZ-5B (#LongMarch5B) (48275 / 2021-035B) reentered atmosphere 9 May at 0214Z and fell into the Indian ocean north of the Maldives at lat 22.2, long 50.0. That's all we have on this re-entry; thanks for the wild ride and 30K more followers. Good night!
— Space-Track (@SpaceTrackOrg) May 9, 2021
Крім того з'явилися перші відео падіння великих уламків.
chinese rocket while crossing sudia Arabia pic.twitter.com/cGiCku42bH
— Muhammad Ehsan (@Muhamma38452517) May 9, 2021
Зазначимо, що 29 квітня Китай запустив на орбіту базовий модуль своєї майбутньої космічної станції за допомогою 22-тонної ракети-носія Long March 5B. Long March 5B був вдосконалений з минулого разу, але про можливі маневри відхилення з орбіти не згадувалося.
Ракета зійшла з орбіти й не контролювалася, тож неможливо було точно спрогнозувати куди вона впаде, а тому до траєкторії її падіння була прикута значна увага.