УПЦ МП готова існувати не як релігійна організація, а як юридична особа
Юрист церкви розповів, як вона продовжить існування в разі відмови перейменуватися
Відмова змінити назву відповідно до закону, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) в назві зазначити зв'язок із Російською православною церквою (РПЦ), не приведе до її ліквідації, вважає керівник синодального юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов. При цьому він запевнив, що у Міністерства культури України немає підстав примусово перейменувати цю релігійну організацію.
«На сьогодні відсутні будь-які законні підстави, щоб Українська православна церква змінила свою назву, а також щоб Міністерство культури змінило назву Української православної церкви», – сказав Бахов на прес-конференції в четвер, 21 лютого у Києві, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».
За його інформацією, наразі в Мінкульті проводять консультації, у який спосіб можна перейменувати УПЦ (МП).
«Але закон не дозволяє зробити це в примусовому порядку. Прикінцеві та перехідні положення цього закону вказують, що якщо релігійні організації не перереєстрували назву або не подали документи на зміну назви, їхній статут втрачає силу в частині назви цієї релігійної організації», – сказав керівник синодального юридичного відділу.
Водночас Бахов наголосив, що в разі, якщо назву не буде змінено, це не стане підставою для ліквідації релігійної організації, вона продовжить існувати як юридична особа.
Нагадаємо, раніше Міністерство культури довело приналежність УПЦ МП до РПЦ.
Як відомо, в Україні релігійні організації мають статус неприбуткових, також для них передбачено низку пільг. Таким чином, якщо УПЦ МП працюватиме як юридична особа, то вона втратить статус неприбуткової організації і сплачуватиме усі податки.
Перейменування релігійних організацій, центри яких розташовані в країні-агресорі, якою в Україні визнано Росію, вимагає закон, який Верховна Рада ухвалила наприкінці 2018 року.