Уряд оприлюднив умови примусової госпіталізації хворих на коронавірус

Примусовій госпіталізації підлягатимуть діти хворих на Covid-19, якщо немає можливості поселити їх в інші сім’ї

Кабінет міністрів України оприлюднив умови застосування обмежувальних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Згідно з відповідною постановою уряду від 25 березня, яку Кабмін опублікував у середу, 1 квітня, заклади охорони здоров'я мають право здійснювати примусове медичне обстеження осіб, які контактували з хворими на Covid-19 або мають симптоми цієї хвороби, якщо вони відмовляються від медичного обстеження добровільно.

Крім того, медзаклади можуть здійснювати примусову госпіталізацію та призначати карантин (самоізоляцію) хворим на Covid-19 або тим, хто має симптоми цієї хвороби, якщо вони відмовляються від госпіталізації або карантину.

Обов'язковій госпіталізації також підлягають діти осіб, які були госпіталізовані у зв'язку з захворюванням Covid-19, у разі неможливості їх тимчасового влаштування в сім’ї родичів або знайомих.

Національна поліція України за письмовим клопотанням закладів охорони здоров'я може супроводжувати транспортні засоби під час доставки осіб на примусове обстеження та госпіталізацію. Також поліція і Національна гвардія мають забезпечувати охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території до об'єктів, у яких проводиться обов'язкове обстеження, госпіталізація та перебування осіб на обов'язковому карантині.

При цьому центральні органи виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування та закладами охорони здоров'я мають надавати спеціалізовані санітарні транспортні засоби для перевезення на госпіталізацію осіб із підтвердженим коронавірусом або з підозрою на коронавірусну інфекцію.

Крім того, центральні органи влади спільно з органами місцевого самоврядування мають забезпечити соціальний супровід осіб, які перебувають на карантині (самоізоляції), особливо вразливих категорій громадян.

Ті, кому призначено самоізоляцію, зобов'язані неухильно виконувати рекомендації лікарів.

Нагадаємо, в Україні через пандемію коронавірусу триває суворий карантин. Наразі він триватиме до 24 квітня. Відомо, що влада готується зробити його умови ще суворішими.

Наразі в Україні зафіксовано 669 випадків зараження коронавірусом, 17 людей померли, десятеро – одужали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук