Уряд вирішив частково зберегти аналогове телебачення
Компанії, що не мають цифрових ліцензій, продовжать мовлення в аналоговому режимі до кінця 2018 року
До теми
Кабінет міністрів України вирішив зберегти аналогове телевізійне мовлення на територіях біля кордону з Росією, а також для деяких телеканалів на решті території країни до 2019 року. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, 29 серпня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».
Зокрема, виняток стосуватиметься каналів на територіях, суміжних з українсько-російським кордоном, у зоні бойових дій на Донбасі, в Криму, а також каналів мовлення НСТУ і місцевих телекомпаній, які не мають ліцензій на цифрове мовлення. Перелік цих каналів має визначити Нацрада з питань телебачення і радіомовлення. Цим каналам дозволять мовити до 31 грудня 2018 року.
Зазначимо, 27 серпня голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Юрій Артеменко повідомив, що він звернувся до телекомпаній, які мають намір мовити в цифровому стандарті, проте досі не отримали відповідних ліцензій, із закликом подавати регулятору заяви для замовлення прорахунку таких частот. За його словами, на сьогодні понад 100 місцевих телерадіокомпаній ще не мають цифрових ліцензій.
Оновлено. Додано інформацію. Згодом у прес-службі уряду повідомили, що Кабінет міністрів України продовжив аналогове мовлення каналів Національної суспільної телерадіокомпанії України, місцевих мовників, які не мають цифрових ліцензій, і передавачів на кордоні з Російською Федерацією, до 1 травня 2019 року.
Зазначимо, в ніч з 31 липня на 1 серпня аналогове телемовлення вимкнули в Києві та Кіровоградській області, однак місцеві мовники, що ще не мають цифрових ліцензій, продовжують транслювати свої програми в аналоговому мовленні.
Наразі планується, що до 2019 року зможуть продовжити мовлення 758 аналогових передавачів, що становитиме 40% від їхньої загальної кількості. З них на територіях з особливим режимом мовлення працюватимуть 147 передавачів, 99 – на кордоні з Росією, ще 405 передавачів транслюватимуть програми суспільного мовлення і 107 – програми місцевих мовників.
Додамо також, що через вимкнення аналогового ТБ в Україні суттєво зріс попит на приймачі цифрового телесигналу, а ціни на них різко підскочили.